Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 763

Program do księgowości — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materiał partnera:

W dzisiejszych czasach prowadzenie nawet niewielkiego przedsiębiorstwa wiąże się z obowiązkiem prowadzenia księgowości. Obsługa rachunkowa nie powinna być czasochłonna ani bardzo kosztowna. Wybór odpowiedniego zestawu narzędzi do obsługi procesów księgowo-finansowych to wbrew pozorom nie najłatwiejsze zadanie. Warto zdać się na wiedzę ekspertów oraz wieloletnie doświadczenie partnera dostarczającego dopasowane oprogramowanie do księgowości.

Whitpress


Jakie funkcje są najbardziej istotne?
Elektroniczne sprawozdania finansowe to podstawa w każdej firmieMożliwość automatycznego wygenerowania e-sprawozdań finansowych do KRS, KAS lub innych podmiotów potrzebna jest w każdym przedsiębiorstwie. Ręczne przetwarzanie danych wiąże się z ryzykiem wystąpienia większej liczby błędów lub nieprawidłowości. Oprogramowanie dla handlu Reset2 umożliwia efektywne przetwarzanie oraz zarządzanie danymi finansowo-księgowymi w czasie rzeczywistym. Jest ono regularnie aktualizowane, co pozwala zagwarantować zgodność ze zmieniającymi się regularnie przepisami prawnymi.

Bezpłatna pomoc telefoniczna oraz wsparcie w implementacjiOprogramowanie do księgowości powinno być przejrzyste i intuicyjne. Możliwość szybkiego oraz bezpłatnego wyjaśnienia potencjalnych wątpliwości, dotyczących obsługi narzędzia powinna być zagwarantowana przez partnera dostarczającego dane rozwiązanie. Przykładem takiego oprogramowania jest program do księgowości R2fk.

Kompatybilność z zewnętrznymi systemami oraz modularna strukturaNowoczesny program umożliwia swobodny import oraz eksport danych finansowych. Modularna struktura zaś gwarantuje szeroki wachlarz funkcjonalności. Poszczególne moduły odpowiedzialne mogą być przykładowo za prowadzenie księgi handlowej, automatyczne naliczanie VAT-u, rozliczanie podatku dochodowego czy precyzyjnego ewidencjonowania środków trwałych, wyposażenia oraz pojazdów.

Oprogramowanie dla handlu Reset2 cechuje się dużą elastycznością, co pozwala dostosować je precyzyjnie do indywidualnych potrzeb. W wielu firmach struktura procesów jest nieprzypadkowa lub odgórnie zdefiniowana. Niedopasowane generyczne rozwiązania potrafią w takiej sytuacji odczuwalnie podnosić koszt obsługi księgowości oraz skutecznie spowalniać rozwój biznesu.

Program do księgowości R2fk to zestaw kompleksowych narzędzi do zarządzania większą liczbą przedsiębiorstw niezależnie od formy księgowości. Program ten opracowany został w oparciu o liczne konsultacje z ekspertami odpowiedzialnymi za prowadzenie biur rachunkowych. Jest on także regularnie aktualizowany, dzięki czemu łatwo uniknąć można niezgodności związanych ze zmieniającymi się przepisami prawnymi. Aktualnie na rynku dostępna jest 4 generacja systemów do obsługi księgowości, które rozwijane są aż od 1992 roku.

Czym program do księgowości R2fk wyróżnia się na tle innych rozwiązań?Program ten zaprojektowany został ze szczególnym naciskiem na szybkość wprowadzania danych, można to robić bez użycia myszki. Intuicyjny interfejs sprawia, że nawet początkujący użytkownicy komputerów nieznający się na księgowości mogą wprowadzać do systemu dane finansowe, które finalnie weryfikują oraz rozliczają doświadczeni księgowi.