Wiadomości

  • 19 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 284

Dlaczego kobiety noszą gorsety?

Materiał partnera:

Gorsety współcześnie kojarzone są z erotyzmem, seksapilem, a co za tym idzie z sypialnią i łóżkowymi spotkaniami we dwoje. Od niezbyt dobrze kojarzących się początków ich istnienia, kiedy to były morderczym narzędziem służącym do modelowania sylwetki, stały się symbolem kobiety wyzwolonej, która dokładnie zna swoje potrzeby, elegancji i zmysłowości oraz częścią sypialnianej garderoby podniecającej zarówno Panie jak i Panów. Dlaczego jednak kobiety tak bardzo uwielbiają je nosić?

Dlaczego kobiety noszą gorsety?


Szczególny typ bieliznyKobiety uwielbiają bieliznę. Wiele z nich kupuje ją bardzo często, ponieważ zapach nowości, wygoda i poczucie atrakcyjności są dla nich niezwykle istotne. Chociaż seksowne gorsety nie są raczej częścią garderoby, jaką nosi się na co dzień, to przecież to, jak czujemy się będąc w sypialni z partnerem także jest bardzo ważne! Bielizna jest dla Pań także sposobem wyrażenia siebie, swoich potrzeb i zadziałania na zmysły kochanka. Gorset jest elegancki i przyciąga męskie oko, ale też pokazuje, że jego właścicielka jest pewna siebie, wie czego chce i to prawdziwa kobieta wyzwolona.

ZmysłowośćTen szczególnie wyszukany typ bielizny erotycznej uwielbiają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Wielu z nich kocha widzieć w sypialni swoją partnerkę ubraną właśnie w ten sposób. Działa to na ich zmysły, kusi wzrok, pobudza wyobraźnię, przywołuje pozytywne skojarzenia. Chcą na nią patrzeć, ale jednocześnie nie mogą się doczekać, aż kobieta się do nich zbliży. Kto nie chciałby wywoływać takiego efektu wow na swoim kochanku? Czyż uczucie bycia obiektem pożądania nie jest podniecające samo w sobie?

Ukryte pięknoKażda kobieta jest na swój sposób piękna i zdecydowanie chciałaby to podkreślić - jeśli nie publicznie, to w sypialni z ukochanym, ale i przed samą sobą. Gorsety są znane z tego, że modelują sylwetkę, wyszczuplają ją i pozwalają skupić całą uwagę na jej atutach - a czyż nie tego pragnie płeć piękna? Ten rodzaj bielizny daje swoim miłośniczkom przekonanie, że wyglądają w oczach partnera perfekcyjnie i dzięki temu same czują się dobrze w swoim ciele, co jest niezmiernie ważne w procesie pozyskiwania i utrzymywania akceptacji własnego wyglądu. Dlatego też nie tylko kupienie gorsetu i wydanie okrzyku zachwytu podczas pierwszego przejrzenia się w nim w lustrze jest ważne, ale także przekonanie o tym, że partner pomyśli to samo, kiedy go ujrzy.

Miłosne zabawyNiektóre pary uwielbiają zabawy w łóżku. Nie znoszą rutyny i za każdym razem starają się jakoś urozmaicić sobie wieczorne przygody w pościeli. Wśród nich znajdą się miłośnicy przebieranek i odgrywania przed sobą ról, czego nieodłącznym elementem są często gorsety. Już wcześniej wspomnieliśmy, że są symbolem seksapilu oraz przyciągają wzrok i kuszą, spełniają więc wszystkie wymogi bycia częścią miłosnej zabawy dwojga kochanków. Dlaczego by nie poeksperymentować i tym razem nie odegrać roli seksownej pielęgniarki lub policjantki? Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia.

Odpowiedni dla każdegoObecnie w sklepach z bielizną można spotkać setki, jeśli nie tysiące, różnych modeli biustonoszy, majtek czy pończoch, nie ma więc obaw, że nie znajdziemy czegoś odpowiedniego dla siebie. Jeśli ktoś nie lubi zbyt wielu koronek, może wybrać coś, co nie ma ich wcale, dostępne jest wiele kolorów, krojów, mnogości ozdób oraz pełnionych funkcji. Każda z Pań może poczuć się dobrze, o ile posłucha swojej wrodzonej intuicji i będzie nosiła takie gorsety czy też inne części bielizny, jakie wpisują się w jej gusta i potrzeby. Najważniejszą funkcją tej części garderoby jest przede wszystkim własny komfort i dobre samopoczucie, dlatego bez problemu można zaszaleć i kupić coś, co przyciąga oko.

Zerwanie z rutynąWiele par zmaga się z nudą w łóżku, przez co każdy wieczór wygląda tak samo. Dlaczego więc kobieta miałaby nie przejąć inicjatywy i wprowadzić nowości w postaci gadżetów lub właśnie seksownej bielizny? Gorsety aż proszą się, aby zostać wykorzystane w takim celu. Widok swojej kobiety w ten sam sposób podczas każdego łóżkowego zbliżenia może wprowadzać rutynę, ale dodanie do zabawy odrobiny pikanterii może zdziałać cuda i rozpalić zmysły obojga kochanków. Jest to więc perfekcyjny sposób na zerwanie z nudą.