Wiadomości

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 4975

Uczniowie czechowickich szkół średnich rozpoczęli nowy rok szkolny

Ponad 300 uczniów pierwszych klas rozpoczyna nowy rok szkolny w 4 szkołach prowadzonych przez powiat bielski. Są to czechowickie: Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk. W sumie w szkolnych ławach zasiądzie blisko 1500 uczniów w 71 klasach.

Uczniowie czechowickich szkół średnich rozpoczęli nowy rok szkolny
Uczniowie czechowickich szkół średnich rozpoczęli nowy rok szkolny · fot. Powiat bielski


Największą powiatową placówką jest ZSTiL, który od 1 września przejął uczniów i pracowników Zespołu Szkół "Silesia". Jak mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu, dzięki połączeniu obu placówek udało się zwiększyć nabór w porównaniu do poprzednich lat - młodzież rozpocznie naukę w 4 pierwszych klasach technikum i 3 pierwszych klasach szkoły branżowej. Młodzież pierwszych klas technikum zdecydowała, że będzie kształciła się w 6 zawodach. Mowa o: logistyce, żywieniu i usługach gastronomicznych, mechaniku, handlowcu, informatyku i techniku reklamy.

- Cieszymy się, że prawie 900 uczniów chce szkolić się w tej placówce, w którą tylko w minionym szkolnym zainwestowaliśmy ok. 600 tys. zł z budżetu powiatu - mówi Dorota Nikiel. W kompleksie edukacyjnym przy ul. Traugutta 11 rozpoczęła się warta ponad 2 mln zł wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. Jest szansa, że wkrótce powstanie tu hala sportowa. - Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wrześniowe rozstrzygnięcie konkursu "Sportowa Polska", do którego zgłosiliśmy nasz projekt - mówi Nikiel.

W czechowickim liceum generalny remont przeszła właśnie szatnia uczniów, ostatnio wybudowano łazienkę oraz podjazd do budynku dla osób niepełnosprawnych. Szkołę doposażono w laptopy i komputery stacjonarne. W sierpniu przekazano plac budowy - wyremontowana ma zostać sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarnym. W Zespole Szkół Specjalnych wyremontowano chodniki i oświetlenie przed budynkiem, powstały 2 parkingi, zmodernizowano dach.

Powiatowe szkoły czekają na młodzież - naukę rozpoczną w trybie stacjonarnym. - W związku z tym, że pandemia COVID-19 nadal nie odpuszcza jesteśmy gotowi w każdej chwili przejść w tryb łączony z nauką zdalną. Myślę, że po prawie 2-letnich doświadczeniach nie będzie z tym kłopotu - mówi członek zarządu.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.