Wiadomości

  • 1 września 2021
  • 2 października 2021
  • wyświetleń: 11781

Projekt nauczycielki SP7 z dofinansowaniem z MBO

Projekt " Plener malarski. Alternatywa dla cyfrowej rzeczywistości młodzieży" autorstwa Aleksandry Hoczek, nauczycielki plastyki i informatyki Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach- Dziedzicach znalazł się na liście projektów zatwierdzonych do realizacji w III Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Stało się tak dzięki głosom mieszkańców naszego miasta, gminy oraz województwa.

Szkoła Podstawowa nr 7
Szkoła Podstawowa nr 7 · fot. Szkoła Podstawowa nr 7


Projekt "Plener malarski. Alternatywa dla cyfrowej rzeczywistości młodzieży" otrzymał 257 głosów, dzięki czemu otrzymał dofinansowanie w kwocie 45 216 złotych. SP nr 7 zgłosiła również zadanie "Robotyka - nauka poprzez zabawę. Warsztaty z konstruowania i programowania robotów", jednak nie zostało ono zatwierdzone do realizacji.

Zadanie, które otrzymało dofinansowanie, będzie polegać na zorganizowaniu trzydniowego wyjazdu dla młodzieży szkolnej z klas 6-8 powiatu bielskiego (ziemskiego) i miasta Bielsko-Biała. W trakcie pleneru młodzież odwiedzi dziedzictwo materialne Rzeczpospolitej znajdujące się na terenie Województwa Śląskiego w postaci zamków z ery Piastów i Jagiellonów: Ogrodzieniec, Pilcza, Mirów, Bobolice.

Plener odbędzie się w dwóch terminach. Wyjazd będzie trzydniowy dla 2 x 20 osób (z opiekunami plastycznymi), podczas których młodzież pozna technikę malowania akrylami na płótnie, a także powstaną szkice rysunkowe krajobrazu. Młodzież będzie miała okazję nawiązać kontakty ze swoimi rówieśnikami z sąsiednich miejscowości, rozwinie talenty plastyczne w nowym otoczeniu tj poza klasą i domem, gdzie spędziła pandemię, i nauczy się nowej techniki malarstwa pod fachową opieką.

Wyjazd zostanie zwieńczony wernisażem prac w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

źródło: Szkoła Podstawowa nr 7

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.