czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 5641

Burmistrz podał szczegóły organizacji Pikniku Rodzinnego w "Lasku"

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach burmistrz naszego miasta, Marian Błachut, poinformował o szczegółach organizacji Pikniku Rodzinnego, który odbył się w minioną niedzielę, 29 sierpnia w Parku Miejskim "Lasek".

Reklama

Burmistrz podał szczegóły organizacji Pikniku Rodzinnego w "Lasku"
Burmistrz podał szczegóły organizacji Pikniku Rodzinnego w "Lasku" · fot. esesja.tv


Burmistrz Czechowic-Dziedzic podkreślił, że już wcześniej miasto zrezygnowało z organizacji tradycyjnych Dni Czechowic-Dziedzic. - Przygotowanie takiej imprezy masowej odbywa się w szczególnym reżimie spełnienia wielu wymagań proceduralnych, zabezpieczeń itd. - to wszystko trwa minimum pół roku. Doskonale wiemy, jaka była sytuacja w kraju pół roku temu, więc podejmowanie takiego wyzwania w zakresie tej imprezy byłoby po prostu niewłaściwe i nierozsądne, bo nikt z nas nie mógł przewidzieć, jaka sytuacja będzie panowała latem w Polsce - poinformował Marian Błachut.

- Więc chcieliśmy przynajmniej zorganizować waśnie taki piknik rodzinny, w ramach otwartej imprezy, w ramach reżimu sanitarnego. Z drugiej strony chcieliśmy spełnić oczekiwania stawiane nam przez wojewodę śląskiego, który składa je w imieniu rządu - mianowicie propagowania, promowania i zachęcania mieszkańców do szczepień masowych przeciwko COVID-19. Byliśmy wręcz pytani, jakie formy działań podejmujemy w tym zakresie, więc przyjęliśmy taką formę, że możemy w taki sposób wykorzystać formułę tego pikniku, gdzie część kulturalna z powodzeniem może być połączona z akcją szczepień masowych. Musze powiedzieć, że to się udało, ponieważ zaszczepiliśmy 188 osób - dodał samorządowiec.

Jak zwrócił uwagę burmistrz, w ramach wydarzenia mieszkańcy miasta i gminy mogli wziąć udział w innym zadaniu rządowym - Narodowym Spisie Powszechnym. Podczas pikniku "spisało się" 250 osób. - Były również elementy bardziej uroczyste, ponieważ impreza odbywała się w ramach obchodów 70-lecia połączenia Czechowic i Dziedzic oraz nadania praw miejskich. Z tej okazji był też uroczysty tort. Udało się wykroić 400 kawałków i można powiedzieć, że przynajmniej 400 osób mogło ten tort posmakować. Z okazji tego jubileuszu rozdawane były również okolicznościowe koszulki. Były wręczane w ramach dodatkowej "nagrody" za wzięcie udziału w akcji szczepień i spisie powszechnym - zwrócił uwagę Marian Błachut.

Piknik miał charakter głównie profilaktyczny i bezalkoholowy. - Cała impreza mieściła się w ramach dofinansowania środkami pana wojewody w wysokości 20 tysięcy złotych. Czyli nie kosztowała naszej gminy ani złotówki - powiedział burmistrz. Samorządowiec wyjaśnił również powód swojej nieobecności podczas wydarzenia - była nim delegacja służbowa.

- Myślę, że to był także akcent, który jak najbardziej należy odebrać z zadowoleniem, gdzie mogliśmy połączyć ważne sprawy społeczno - zdrowotne, ale również cele i zadania, których realizacji od nas oczekuje rząd, z naszym lokalnym działaniem, rekreacyjno-kulturalnym. Więc można powiedzieć, że mimo, że pogoda nie rozpieszczała - piknik można uznać za udany - podsumował Marian Błachut.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.