Wiadomości

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 1958

Jest nowa dyrektor bielskiego Szpitala Pediatrycznego

Katarzyna Czauderna wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Od jesieni ubiegłego roku kierowała tą placówką jako p.o. dyrektora, po tym jak wypowiedzenie umowy o pracę złożyła Ewa Bachta. Rozpoczynająca się dzisiaj kadencja ma potrwać 6 lat. W konkursie wystartowało 2 kandydatów.

Jest nowa dyrektor bielskiego Szpitala Pediatrycznego
Jest nowa dyrektor bielskiego Szpitala Pediatrycznego · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Największym wyzwaniem jest dla mnie utrzymanie obecnej i pozyskanie nowej kadry medycznej. Z brakiem lekarzy i pielęgniarek boryka się obecnie każdy szpital w kraju, a to kadra gwarantuje prawidłowe działanie placówki i jej rozwój - mówi nowa-stara dyrektor. Dodaje, że ustabilizowania wymaga sytuacja finansowa szpitala.

Bielski szpital dziecięcy to jedyna taka placówka na południu województwa śląskiego. Jak mówi Katarzyna Czauderna trwają starania o poszerzenie działalności całodobowego oddziału psychiatrii dziecięcej. - Mamy 17 łóżek i są one stale zajęte, funkcjonujemy praktycznie codziennie na dostawkach, potrzeby są ogromne- mówi szefowa "pediatryka".

Dobrą wiadomością jest pozyskanie przez bielski szpital miejsc specjalizacyjnych. Dzięki temu jesienią będzie można przyjąć lekarzy rezydentów, którzy rozpoczną specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży. -Daje to nadzieję na zabezpieczenie pracy naszego oddziału w przyszłości, ale też zapewnienie obsługi poradni i oddziału dziennego- cieszy się dyrektor Czauderna. Placówka pozyskała ostatnio 1,5 mln zł z resortu zdrowia na rozszerzenie działalności oddziału psychiatrycznego.

Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej ma 36 lat, jest specjalistką od zdrowia publicznego, na tym kierunku ukończyła studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jest też absolwentką studiów podyplomowych z zarządzania zakładami opieki zdrowotnej. Katarzyna Czauderna doskonale zna bielski szpital, ponieważ pracuje w nim od 2007 r. Wcześniej, przez 7 lat była kierownikiem Działu Metodyczno-Organizacyjnego i Statystyki.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.