czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2021
  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 10562

[WIDEO, FOTO] Rajd zabytkowych Mercedesów odwiedził nasze miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Rajd zabytkowych Mercedesów odwiedził dzisiaj Czechowice-Dziedzice. Na parkingu centrum handlowego Stara Kablownia mogliśmy obejrzeć blisko 80 zabytkowych samochodów niemieckiej marki.

Loading...


Przejazd zabytkowych Mercedesów pod CH Stara Kablownia - 10.09.2021 · fot. mp / czecho.pl


- W historii Czechowic-Dziedzic, które w tym roku obchodzą 70-lecie nadania praw miejskich, motoryzacja była i jest ważną częścią życia społeczno-gospodarczego mieszkańców. Właśnie tutaj, w jednym z siedmiu zakładów w Polsce, powstawały w przeszłości podzespoły do słynnego "Malucha" - Fiata 126p. W miejscowych fabrykach branży automotive (Valeo Electric and Electronic Systems Sp. z o.o., ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o.), nadal produkuje się części do różnych, światowych marek samochodów. Za sprawą nieistniejącej już Rafinerii Czechowice, na terenie miasta w latach 1995-1997, odbywały się rajdy samochodowe. Ostatni rajd, zorganizowany w 2003 r., był wydarzeniem na poziomie dzisiejszej 3. ligi. Ważną rolę w historii odgrywały również rajdy starych samochodów, jak chociażby: 9. Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Bielany 2009 i 2013, 38. Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, 41. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych oraz Śląski Zlot Syren i Samochodów z lat 70 - wspomina Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Piknik pod Miejską Biblioteką Publiczną - 10.09.2021 · fot. mp / czecho.pl, UM Czechowice-Dziedzice


Wydarzeniu towarzyszył piknik w stylu retro, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz koncert charytatywny Stowarzyszenia "Dostawcy Pomocy". Na scenie można było podziwiać występy wokalne i taneczne młodych artystów. Nie lada gratką, dla miłośników jednośladów, była kolekcja zabytkowych rowerów Wojciecha Mszycy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj