Wiadomości

  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 5738

[FOTO] Zdjęcia bielika widzianego w okolicach Podraju!

Na dzień dobry publikujemy zdjęcie bielika widzianego w okolicach Podraju! Wykonał je czechowicki fotograf przyrody - Wojciech Kaprzyk, który publikuje kadry wykonane podczas obserwacji dzikiej przyrody na facebookowej stronie Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic.

Zdjęcia bielika widzianego w okolicach Podraju! - 30.08.2021 · fot. Wojciech Kaprzyk


- Tuż za naszym miastem, napotkałem pięknego, dorosłego bielika. Co prawda w gminie już obserwowałem kilkukrotnie (lasy zabrzeskie, granica Czechowic i Kaniowa, wreszcie okolice rzeki Białej) ale zawsze to były lecące wysoko osobniki. Wczoraj w okolicy Podraju, ewidentnie wypatrywał ofiary (ryby na pobliskich stawach) z wysokiego drzewa. Nie chcę się łudzić, ale gdyby tak zagościł w okolicy na dobre, byłoby fantastycznie! Bieliki to wciąż bardzo rzadkie ptaki. Sporo krzywdy zaznały od ludzi. Populacja powoli się odradza, działania i programy ochronne przynoszą powoli pożądane efekty. Patrzcie w niebo, może spotkacie tego majestatycznego i wielkiego drapieżnika - opowiada Wojciech Kaprzyk.

- Co do samych zdjęć - są bardzo słabe, "dopadłem" go krótko przed zmierzchem i był dość daleko ale jest to ptak tak czujni, ostrożny i dysponuje tak doskonałym wzrokiem, że czyni go to jednym z najtrudniejszych do fotografowania. Oczywiście mogę Was zapewnić, że jeśli będzie kręcił się po okolicy, to bardzo intensywnie będę pracował nad "bieliczą" fotografią - dodaje.

Loading...

ar / czecho.pl

źródło: Za miastem czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic / Facebook

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.