Wiadomości

  • 7 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 8481

[FOTO] Za nami tegoroczna edycja "Biegu Olimpijczyka"

W sobotę, 18 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach odbyło się kolejne wydarzenie w ramach tegorocznej edycji cyklu "Biegiem po Zdrowie" - "Bieg Olimpijczyka".

Bieg Olimpijczyka - 18.09.2021 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Na mecie zameldowała się bardzo duża grupa miłośników dobrej zabawy oraz rywalizacji sportowej w liczbie 331. Na najmłodszych uczestników na mecie czekały misiowe upominki, a w każdej kategorii wiekowej dzieci i młodzież z miejsc 1-6 uhonorowani zostali medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wyniki biegu można znaleźć tutaj.

Organizatorem wydarzenia był Szkolny Klub Sportowy "Olimpijczyk" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz czechowicki MOSiR. W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych od 2014 i mł. do 2006. Dekoracji uczestników biegu dokonała Justyna Iskrzycka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, absolwentka SP nr 2. Pełną galerię z biegu można obejrzeć tutaj.

Loading...


"Biegiem po zdrowie - edycja 2021" to cykl biegów dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych organizowanych na terenie gminy Czechowice - Dziedzice. Biegami wchodzącymi w skład cyklu są: Bieg o Puchar Dyrektora MOSiR, Bieg Olimpijczyka, Bieg Śladami ks. Józefa Londzina, Memoriał biegowy Henryka Puzonia oraz Bieg Niepodległości.

Rusza tegoroczna edycja cyklu "Biegiem po zdrowie"
Rusza tegoroczna edycja cyklu "Biegiem po zdrowie" · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Celami cyklu są upowszechnianie biegania wśród dzieci i młodzieży jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, profilaktyka zachowań dzieci i młodzieży jako osób niepodatnych na stosowanie środków dopingujących w sporcie oraz dopalaczy i innych środków psychoaktywnych oraz promocja miasta Czechowice-Dziedzice jako przyjaznego dla biegaczy.

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.