Wiadomości

  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 1727

Spis Powszechny: do tej pory spisało się 73% mieszkańców gminy

Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, do minionego poniedziałku, 6 września w Narodowym Spisie Powszechnym wzięło udział 73% mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. NSP trwa do 30 września, a udział w nim jest obowiązkowy.

Narodowy Spis Powszechny
Spis Powszechny: do tej pory spisało się 73% mieszkańców gminy


Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice pracuje obecnie 10 rachmistrzów, którzy dzwonią lub odwiedzają mieszkańców. Jednak do spisania w naszej gminie pozostało około 12 000 osób. - W ciągu miesiąca jeden rachmistrz musiałby spisać 1200 osób! Pozostaw rachmistrzowi przypadki osób wykluczonych cyfrowo, a sam spisz się jak najszybciej, by przestać być dalej ujętym na wykazie do spisu. Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ - zachęca Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Czechowicki Urząd Miejski pomoże wypełnić obowiązek spisowy w Gminnym Punkcie Spisowym przy placu Jana Pawła II 3/3. To tam pełni dyżur rachmistrz spisowy. Poniżej godziny otwarcia GPS:
  • od 9.00 do 15.00 - poniedziałek, wtorek, środa,
  • od 11.00 do 17.00 - czwartek
  • od 9.00 do 12.00 - piątek


Ponadto można spisać się w Mobilnym Punkcie Spisowym, który jest dostępny w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Paderewskiego. - Weź ze sobą pesele domowników, dopytaj się o adres firmy, w której są zatrudnieni, ustal powierzchnię użytkową mieszkania i przybliżony rok oddania budynku do użytku, na pozostałe pytania zapewne odpowiesz "z marszu" - podsumowuje czechowicki magistrat.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.