czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2021
  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 1936

Powstanie biuro do spraw zdrowia mieszkańców? Jest propozycja

Podczas niedawnego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej czechowickiej Rady Miejskiej jej przewodniczący, Wojciech Leśny z klubu PiS, zaproponował stworzenie w gminie Czechowice-Dziedzice biura do spraw zdrowia mieszkańców. Wniosek został zgłoszony do budżetu gminy na 2022 rok.

Reklama

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Do zadań biura ds. zdrowia mieszkańców należałoby diagnozowanie problemów zdrowotnych mieszkańców oraz pozyskiwanie środków na profilaktykę zdrowotną. Do propozycji odniósł się zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Maciej Kołoczek, który stwierdził, że przedstawiony pomysł nie jest zły, jednakże osobne biuro musiałoby zatrudniać co najmniej dwie osoby, co wiązałoby się z koniecznością wydzielenia odpowiednich pomieszczeń, a to wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Tymczasem ciężko przewidzieć, jak wyglądał będzie przyszłoroczny budżet gminy.

Kołoczek dodał, że gmina jest gminą prospołeczną, o czym świadczy między innymi prowadzenie Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień", noclegowni, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej oraz wielu innych jednostek i spółek, potrzebnych społecznie. Dlatego w pierwszej kolejności należy zapewnić środki na utrzymanie istniejących placówek.

W odpowiedzi przewodniczący komisji Wojciech Leśny powiedział, że zdrowie jest wartością bezcenną
i gmina powinna mieć możliwość aktywnego wpływu na stan zdrowia mieszkańców. Członek komisji Magdalena Kubik zaproponowała rozważenie poszerzenia działalności Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom poprzez utworzenie dodatkowego etatu dla specjalisty w zakresie analizy i ocen potrzeb zdrowotnych mieszkańców. Podsumowując tę kwestię radny Leśny powiedział, że kwestie organizacyjne są wtórne, najważniejsze, aby rozpoczęły się działania związane z ochroną i poprawą stanu zdrowia mieszkańców.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.