Wiadomości

  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 3982

Wandale grasują w centrum. Ich ofiarami padają tablice informacyjne

W miniony weekend na czechowickim placu Jana Pawła II zniszczona została tablica informacyjna Szlaku Dziedzictwa. To nie pierwszy obiekt tego typu, który padł ofiara wandali - wcześniej rozbito podobne tablice na Placu Targowym oraz przy ul. Słowackiego.

Wandale grasują w centrum. Jego ofiarami padają tablice informacyjne
Wandale grasują w centrum. Ich ofiarami padają tablice informacyjne · fot. Nadesłane przez czytelnika / Marek


Jak powiedział portalowi czecho.pl Sławomir Walczak, komendant straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, do ostatniego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. - Sprawdzamy zapisy monitoringu z placu Jana Pawła II oraz Placu Targowego. Kiedy uda nam się znaleźć sprawcę wandalizmu - sprawę skierujemy do sądu, aby osoba odpowiedzialna za te akty mogła ponieść odpowiedzialność, również finansową - podkreśla szef czechowickich strażników miejskich.

Warto dodać, że w różnych miejscach Czechowic-Dziedzic znajduje się w sumie 15 tablic informacyjnych Szlaku Dziedzictwa. Zostały one umieszczone w ramach projektu "Polsko-słowackie szlaki dziedzictwa" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z budżetu państwa i ze środków własnych. Jednak w przypadku, kiedy sprawca wandalizmu nie zostanie odnaleziony - koszty umieszczenia nowych tablic poniesie każdy z nas.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.