Wiadomości

  • 14 września 2021
  • wyświetleń: 722

Smycz dla psa - sprawdź, jak ją wybrać, by spacery były bezpieczne

Materiał partnera:

Smycz dla psa to podstawowy gadżet, bez którego trudno wyobrazić sobie spacer z psem. Prawidłowo wybrana i użytkowana smycz ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo nam, psu, a także innym użytkownikom przestrzeni publicznej. By smycz spełniała swoją funkcję, należy ją jednak wybrać, dostosowując jej typ i parametry do psa i najczęstszych okoliczności spacerowych. Inna będzie smycz wybierana na spacery z dala od ludzi, w lasach i na pustych łąkach, inne oczekiwania będą w zatłoczonym centrum miasta. Sprawdź dostępne w sklepach rozwiązania i wybierz smycz najlepszą dla Twojego trybu życia.

Źródło: pexels.com


Smycze dla psów - poznaj najczęściej spotykane rodzaje smyczy  • Klasyczna smycz miejska - najczęściej spotykany i najlepiej dostępny w sklepach rodzaj smyczy dla psa. Jest prosta i wytrzymała, to ponadczasowe rozwiązanie. Może mieć różną długość, zazwyczaj od 120 do 160 cm.
  • Smycz przepinana - smycz regulowana, często dostępna w opcji 6 in 1, gdzie w zależności od potrzeb można zmienić jej długość, a nawet sposób prowadzenia - do noszenia na ramieniu, gdy ręce są zajęte lub do wyprowadzania dwóch psów jednocześnie. Tego typu smycz sprawdzi się także do biegania.
  • Linka treningowa - według wielu opinii spacery bez smyczy nawet z dala od miasta mogą być niebezpieczne. Spotkanie z dzikim zwierzęciem czy zgubienie pupila to tylko dwa najczęściej powtarzane argumenty za tym, by podczas spacerów w terenie pies być zawsze przypięty do smyczy. Linka o długości 10 m to dla właściciela pewność, że pupil nie zgubi się podczas swobodnej eksploatacji terenu.
  • Smycz automatyczna - szeroko znana także jako flexi, choć jest to nazwa własna firmy, która spopularyzowała ten tym smyczy dla psa. Smycz automatyczna będzie świetnym wyborem, zarówno w mieście, jak i w terenie, ponieważ możesz dostosować długość smyczy do aktualnych potrzeb.


Jak dobrać smycz dla psa?Kiedy wybierzesz rodzaj smyczy, czas na wybrać produkty, które będą odpowiednie dla konkretnego psa. Grubość taśmy, sznura, czy linki jest dostosowana do wagi psa . Dla bezpieczeństwa warto wybrać smycz bardziej wytrzymałą, niż jest to na co dzień konieczne.

Wybór długości jest niemniej ważny, zwłaszcza gdy decydujesz się na klasyczną smycz bez możliwości regulacji długości. Podczas gdy w mieście najczęściej używa się smyczy o długości 150 cm, w parku możesz dać ulubieńcowi więcej swobody, np. 3 lub nawet 5m. To dlatego smycze regulowane cieszą się tak dużym powodzeniem - mało kto z nas zawsze wychodzi na spacer tylko w zatłoczonym centrum lub tylko do parku/do lasu.

Ważne jest także, do czego dopinasz smycz. Zwróć uwagę na budowę anatomiczną pupila i potrzebny Ci poziom kontroli. Zasadniczo szelki dają pupilowi większy komfort i mniejszą kontrolę nad psem, co może mieć znaczenie, kiedy wychodzisz z dużym i silnym psem. Obroża, choć mniej wygodna dla psa, ułatwi zapanowanie nad nim w sytuacji awaryjnej (np. nagłe wbiegnięcie na ulicę). Jeżeli decydujesz się na obrożę, wybierz jednak akcesoria miękkie i szerokie. Pies przypięty do obroży o odpowiedniej szerokości nie będzie czuł dyskomfortu, dlatego ważne, by wybierać produkty o wysokiej jakości.

Pamiętaj, że smycz dla psa może też wyróżniać się wyglądem. Odblaskowe elementy, czy ciekawy kolor sprawią, że zwykła smycz będzie świetnie wyglądać. Taśma może też mieć różne wzory, choć naszym zdaniem dla większości klientów najbezpieczniejszym wyborem jest klasyczny czarny.