Wiadomości

  • 14 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 15140

Były komendant straży miejskiej z zarzutami. Miał dokonać oszustwa

Mirosław J., były komendant czechowickiej straży miejskiej, usłyszał zarzut oszustwa. Do przestępstwa miało dojść we wrześniu 2020 roku w Łebie, gdzie w jednym ze sklepów J. "podczas płacenia w kasie samoobsługowej przykładał towar z kodem kreskowym z niższą ceną".

zarzuty komendant
Były komendant straży miejskiej z zarzutami. Miał dokonać oszustwa · fot. czecho.pl


- 16 września 2020 roku w Łebie na terenie sklepu Rossmann w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 398,97 zł Rossmann SDP Sp. z o.o. w ten sposób, że podczas płacenia w kasie samoobsługowej przykładał towar z kodem kreskowym z niższą ceną i zamiast dokonać zapłaty 413,96 zł zapłacił 29,96 zł, czym działał na szkodę firmy Rossmann SDP Sp. z o.o., tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k. - informuje Prokuratura Rejonowa w Lęborku, która prowadziła dochodzenie.

Postępowanie przeciwko Mirosławowi J., któremu grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Lęborku we współpracy z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej. Obecnie sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Lęborku. Jak dowiedzieliśmy się w lęborskiej prokuraturze, do sądu trafił wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez sprawcę przestępstwa, jednak został on oddalony przez sędziego. 7 września akt oskarżenia ponownie trafił na wokandę.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy również Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Jak informuje czechowicki magistrat, Mirosław J. nie poinformował burmistrza o toczącym się przeciw niemu postępowaniu w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Po otrzymaniu zawiadomienia z Prokuratury Rejonowej w Lęborku, dot. zakończenia postępowania i skierowania sprawy do lęborskiego Sądu Rejonowego, burmistrz zawiesił Mirosława J. w pełnieniu funkcji komendanta SM. Mirosław J. zrezygnował z pełnienia funkcji komendanta czechowickiej straży miejskiej w lipcu tego roku.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.