czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 20 sierpnia 2021
 • 14 września 2021
 • wyświetleń: 542

Nowy rok szkolny ze Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Artykuł sponsorowany:

Nasze Centrum, jak co roku przygotowało bogatą ofertę sportową kierowaną do dzieci i młodzieży, którzy chcą być w formie i pod okiem naszych renomowanych i doświadczonych trenerów, wraz z rówieśnikami rozwijać się na najlepszych zajęciach w mieście! Mamy również ciekawą ofertę dla dorosłych w postaci naszej Strefy Fitness (Siłownia, zajęcia Fitness) oraz cieszący się wielką popularnością program Tenis Xpress dla zupełnie początkujących tenisistów, chcących szybko czerpać czystą satysfakcję z gry!

SCT


Wrzesień to miesiąc powrotu do szkoły - w tym roku po okresie przymusowej izolacji, dzieci i młodzież mogą wreszcie swobodnie korzystać z zajęć sportowych z rówieśnikami. Nie ma prawidłowego rozwoju dziecka bez zrównoważonego rozwoju fizycznego i aktywności w tym zakresie, dlatego w sezonie 2020/2021 mamy w ofercie aż 5 głównych modułów zajęciowych dla dzieci i młodzieży - do wyboru do koloru:

1. Szkółki TenisoweSzkółki Tenisowe w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie - nabór na rok szkolny 2021/2022. Cena już od 120 zł/miesiąc!!!

Daj swojemu dziecku możliwość rozpoczęcia tej pięknej tenisowej przygody, która zaowocuje zbalansowanym rozwojem fizycznym i pomoże wyrobić u dziecka sportowy charakter!

Oferujemy zróżnicowane opcje zajęć z trenerem - w grupach rówieśniczych lub indywidualnie. Jeden, dwa lub więcej razy w tygodniu.

Nasi trenerzy wychowali już wielu utytułowanych zawodników. W Śląskim Centrum Tenisa Twoje dziecko jest w najlepszych rękach i trenuje w najbardziej komfortowych warunkach w kraju.

Zapraszamy dzieci i młodzież od 3. do 17. roku życia.

Trenerzy tenisa: Piotr Kwaśniewski, Piotr Słotwiński, Mateusz Piotrowski,
Michał Nowicki, Grzesiek Galus, Katarzyna Domańska, Sławosz Pękała oraz Tomasz Bałuch.

SCT


2. Szkółki SquashaMocna pozycja w naszej ofercie. Szkółki Squasha SCT Pszczyna dla dla dzieci i młodzieży prowadzone są przez znakomitą i utytułowaną zawodniczkę (dwukrotna V-ce Mistrzyni Polski kat. +35), świetną i doświadczoną trenerkę, działaczkę Śląskiego Związku Squasha, a przede wszystkim osobę zarażającą energią i swoim pozytywnym podejściem do świata - trener Marię Jarzembowską.

Zapraszamy dzieci i młodzież od 7. do 17. roku życia.

SCT


3. Zajęcia ogólnorozwojowePodstawą nie tylko sportu zawodniczego, ale i poprawnego rozwoju fizycznego są zajęcia ogólnorozwojowe. Zajęcia takie mają na celu ogólne wzmocnienie organizmu, zwiększenie elastyczności i gibkości ciała, poprawienie motoryki. Ćwiczenia w tym zakresie wzmacniają i rozbudowują mięśnie głębokie co, szczególnie w okresie dorastania, minimalizuje ryzyko wystąpienia wad postawy, charakterystycznych szczególnie w okresie szybkiego wzrostu dziecka.

Każdy, kto poważnie myśli o aktywności sportowej swojego dziecka, powinien odpowiedzialnie podejść do tej kwestii i skonsultować zakres ćwiczeń ogólnych ze specjalistą. W naszym obiekcie funkcję tę pełni mgr fizjoterapii Tomasz Bałuch - Tomasz jako były zawodnik tenisa z sukcesami ogólnopolskimi doskonale zna szczególnie specyfikę tego sportu, a jako fizjoterapeuta specjalizuje się w tematyce profilaktyki kontuzji, tj. takiego doboru ćwiczeń i techniki ich wykonywania, który będzie możliwie najmniej obciążający dla organizmu i pozwoli cieszyć się z aktywności fizycznej przez całe życie.

Zajęcia odbywają się zarówno w grupach rówieśniczych, jak i indywidualnie.

sct


4. Taniec dla dzieciProwadzimy dwie wtorkowe grupy zajęć tańca dla dzieci:
 • Balet grupa 3-4 lat
 • Balet 5-6 lat
 • Modern Jazz 7-10 lat
 • Modern Jazz dla młodzieży


Zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonej tancerki i instruktorki tańca - pani Ewa Czubińska-Dutka.
Dzieci nauczą się poczucia rytmu, trzymania odpowiedniej postawy, koordynacji ruchowej i gracji, która przyda się nie tylko na parkiecie, ale i w codziennym życiu.

Balet prowadzony jest w dwóch oddzielnych grupach wiekowych Modern Jazz również prowadzony jest w dwóch grupach wiekowych

Modern jazz to najnowsza forma jazzu, obecnie najpopularniejsza wśród tancerzy na świecie. Jego podstawą, podobnie jak jazzu, jest technika tańca klasycznego. Styl ten pozwala na wyrażanie emocji poprzez wykorzystanie naturalnych ruchów i możliwości ludzkiego ciała.

Modern jazz to taniec kontrastów i poprzez to daje niewiarygodnie szeroki wachlarz środków wyrazu. To połączenie unoszenia i opadania, dynamiki i liryki, ekspresji i wyciszenia. Nic dziwnego, że zdobywa rzesze miłośników pragnących poprzez taniec wyrazić swoją osobowość.

Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować taneczną przygodę!

sct


5. Tenis XpressNa deser coś dla dorosłych! Czy wiesz, że możesz nauczyć się grać w tenisa w ciągu 6 spotkań?
Zapraszamy na ekspresowy kurs Tenis Xpress!

Graj całkiem dobrze w tenisa już po 6-tygodniowym kursie, składających się z 6 treningów, każdy po 1,5 godziny.

Tenis Xpress to nowatorski program nauki gry w tenisa dla dorosłych.
Program skierowany jest zarówno dla Pań jak i dla Panów, to propozycja zarówno dla osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z tenisem jak i dla tych, którzy powracają do tego pięknego sportu po latach. To również propozycja dla osób, które trenowały kiedyś z trenerem, lecz nigdy nie rozgrywały meczów na punkty.

Podstawą Tenis Xpress jest opracowany przez Międzynarodową Federację Tenisa (ITF) dziewięciogodzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu jest udowodnienie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry w tenisa osoby dorosłej musi odbywać się tylko i wyłącznie w formie indywidualnych lekcji z trenerem.

Ideą programu Tenis Xpress jest, aby każdy gracz już na pierwszej lekcji: serwował, rozgrywał wymiany, liczył punkty,zaś po 6 spotkaniach:
 • znał przepisy gry,
 • posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i volleya,
 • czuł pewność w grze na punkty,
 • znał podstawowe elementy taktyki gry.


Sct


Wszystkie zajęcia rozpoczynają się od września - zapraszamy osoby jeszcze niezdecydowane - naprawdę warto!

Tenis i squash są sportami niekontaktowymi, co sprawia, że w dzisiejszej dobie są to zajęcia bezpieczniejsze w porównaniu z większością gier zespołowych. Taniec dla dzieci również jest w naszym Centrum prowadzony w sposób niekontaktowy.

W Śląskim Centrum Tenisa dbamy o Wasze bezpieczeństwo - wszystkie powierzchnie są codziennie czyszczone, w całym Obiekcie dostępne są środki do dezynfekcji.

Zapisy:


 • tel.: +48 32 210 11 61
 • email: info@centrumtenisa.pl


ZAPRASZAMY!