Wiadomości

  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 1069

Jaka praca dla kobiet w Niemczech?

Materiał partnera:

Co prawda polski rynek pracy jest w o wiele lepszej kondycji niż jeszcze 10 czy 20 lat temu, jednak nie oznacza to, że każdy może znaleźć dobrą pracę. Dobrą, czyli taką która, z jednej strony, daje przyzwoite dochody, natomiast z drugiej, sprawia satysfakcję. Szczególnie sporo problemów ze znalezieniem takiego zajęcia mają dojrzałe panie w wieku 50+. Jednak jak się okazuje są one bardzo poszukiwane na niemieckim rynku pracy, gdzie z roku na rok, rośnie popyt na opiekunki do osoby starszej.

Jaka praca dla kobiet w Niemczech?


Praca dla kobiet w Niemczech to nie tylko szansa na znalezienie satysfakcjonującego i docenianego społecznie zajęcia, ale i doskonała możliwość wzbogacenia swojego konta, bowiem oferowane stawki nie należą do niskich. Doświadczona opiekunka może liczyć na stawki w okolicach 1700-1800 euro netto miesięcznie. Wysokość pensji jest uzależniona od posiadania doświadczenia w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi oraz od poziomu znajomości języka niemieckiego.

Jaka praca dla kobiet w Niemczech?


Jak znaleźć taką pracę i sprawdzić czy się do niej nadajemy? Najłatwiej po prostu skontaktować się z agencją opiekunek osób starszych Veritas Opieka i zapytać o wszystkie aspekty pracy na tym stanowisku. Rekruter znający specyfikę pracy w tym zawodzie opowie nam w szczegółach jakie są wymagania oraz na co możemy liczyć podejmując pracę w opiece w Niemczech. Jak więc widać mimo tego, że sytuacja kobiet 50+ na rynku pracy w Polsce nie jest łatwa, to jednak mogą one liczyć na pracę w Niemczech. Sprawdzić aktualne oferty pracy dla kobiet w Niemczech oraz skontaktować się z rekruterkami można tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/