Wiadomości

  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 1013

Elewacja z kompozytu drewna - kolejny etap w budowaniu domu.

Materiał partnera:

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które nie tylko wymaga sporych funduszy, ale jednocześnie wiąże się ze sporymi nakładami pracy. Elewacja kompozytowa to ważny element umożliwiający wykończenie budynku. Nie wymaga impregnacji i przez długi czas prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Czym jest deska kompozytowa i w jaki sposób odbywa się jej montaż?

Whitpress


Deski kompozytowe - charakterystykaKompozyt drewna to doskonała alternatywa dla naturalnego materiału, gdyż jest zdecydowanie mniej wymagający i jednocześnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Do produkcji stosuje się mączkę drewnianą, która zostaje połączona z polichlorkiem winylu. Elewacja z kompozytu drewna powstaje w trakcie czynności recyklingu (tworzywo sztuczne), a mączka to odpady drewniane. Z tego względu elewacja kompozytowa to doskonały dodatek do domu, ale równocześnie produkt w pełni ekologiczny.

Dlaczego warto zdecydować się na kompozyt drewna?Deski kompozytowe są przede wszystkim bardzo wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, jakie panują w naszym klimacie. Przez wiele lat nie widać po nich żadnych odznak zużycia, a renowacja odbywa się dopiero po upływie kilku lat. Co ważne materiał nie blaknie pod wpływem intensywnych promieni słonecznych. Elewacja z kompozytu drewna to opcja dla osób, które mają ograniczony budżet, gdyż wymaga zdecydowanie mniejszych nakładów finansowych niż elewacja wykonana z naturalnego tworzywa. Kompozyt drewna dostępny jest w wielu odcieniach, dzięki czemu bez żadnych trudności można stworzyć atrakcyjną elewację dopasowaną kolorystycznie do innych elementów budynku. Oprócz tego deski kompozytowe nie wymagają heblowania oraz wygładzania.

W jaki sposób odbywa się montaż elewacji kompozytowych?Deska kompozytowa ma szereg zalet, a jedną z nich jest szybki montaż, który nie wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia. W trakcie instalacji używa się styropianu, a następnie trzeba zamocować legary. Kiedy obie czynności zostały zakończone, odbywa się montaż paneli wykonanych z kompozytu (zakłada się je od dołu). Powinno to być poprzedzone zamocowaniem klipsów startowych, które ułatwią utrzymanie całej konstrukcji. Dokładane kolejno deski przytwierdza się, dzięki zastosowaniu wkrętów nierdzewnych (zachowują swój oryginalny wygląd nawet w zmiennych warunkach atmosferycznych). Wszystkie elementy łączeniowe oraz wkręty nie wpływają niekorzystnie na wygląd elewacji, gdyż zwyczajnie ich nie widać.

Elewacja z kompozytu drewna prezentuje się bardzo atrakcyjnie i elegancko, a przy tym nie wiąże się z dodatkowymi nakładami pracy. To doskonały dodatek do domu jednorodzinnego, który stanowi bardzo dobrą alternatywę dla naturalnego drewna, które jest nie tylko droższe, ale jednocześnie wiąże się z koniecznością impregnacji i regularnego odnawiania.

EkoTeak Deski Kompozytowe, to panele idealnie nadające się na elewację, dostępne są w sieci dystrybucji na terenie całego kraju - > tu kupisz