Wiadomości

  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 1450

Bar Caffe Buon Giorno - włoska kawiarnia w Kętach

Materiał partnera:

Marzysz o smaku prawdziwie włoskiej kawy? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź Buon Giorno czyli kawiarnię, dzięki której - niemalże dosłownie! - przeniesiesz się wprost do słonecznej Italii.

Whitpress


Italia to kraj równie piękny, co fascynujący. Dlaczego? Ponieważ zarówno piękne, jak i fascynujące jest tu... niemalże wszystko! Poczynając od samych mieszkańców (słynących przecież z ognistego temperamentu), poprzez sztukę, kulturę, a na kuchni kończąc. A jeśli już o kuchni mowa, to koniecznie należy wspomnieć o znanych na całym świecie, włoskich potrawach i napojach, takich jak pizza, różnego typu makarony i pasty czy też aromatyczna kawa. Każdy, kto choć raz gościł w słonecznej Italii z pewnością rozsmakował się w tutejszych specjałach. I o ile perfekcyjne odwzorowanie nadmienionych potraw w domowych warunkach jest co najmniej trudne, o tyle przygotowanie idealnej, włoskiej kawy jest wręcz dziecinnie proste. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą nowo powstałej kawiarni Buon Giorno sygnowanej przez Klub 555.

Buon Giorno czyli Dzień Dobry!Kawiarnia Buon Giorno, zlokalizowana w Kętach, to miejsce co najmniej niezwykłe. Wystarczy jedynie przekroczyć jej próg aby przenieść się do... włoskiej kafejki! Nie wierzysz? Zacznijmy więc od początku czyli od historii pewnej wyjątkowej rodziny, której zapiski możemy znaleźć na blogu Controvento. Jej członkowie, a konkretniej rzecz ujmują Paweł i Marzenia Laszczak wraz z dziećmi, postanowili zmienić swoje życie. Oczywiście na lepsze. W tym celu wyjechali do małej, włoskiej mieścinki usytuowanej nieopodal Arezzo. Czy udało im się zrealizował swoje założenie? Zdecydowanie tak! Co więcej, dość szybko zakochali się oni w urokach słonecznej Italii. To właśnie wspomniana miłość oraz pasja do Włoch przyczyniła się do powstania bar caffe Buon Giorno. Z tego też względu Buon Giorno praktycznie niczym nie różni się od typowej, włoskiej kawiarni; ani wystrojem, ani serwowanymi napojami czy potrawami, ani nawet klimatem! To jedyne w Polsce miejsce, w którym nie tylko skosztujesz pysznej, świeżo palonej kawy ale też zrelaksujesz się w wygodnym fotelu z widokiem na Italię (ściany kawiarni zdobią fototapety z uliczkami włoskich miast).

Smaki Italii czyli menu Buon GiornoPora zajrzeć do menu bar caffe Buon Giorno. Pierwsze skrzypce gra tu oczywiście aromatyczna, prawdziwie włoska kawa. Do wyboru mamy ponad dziesięć rodzajów tego wybornego napoju, parzonego w najwyższej klasie ekspresie La Cimbali. Warto przy tym dodać, że kawiarnia oferuje także możliwość zakupu zarówno paczki kawy Buon Giorno, jak i oryginalnego, włoskiego ekspresu, kawiarki oraz innych, równie użytecznych akcesoriów służących do parzenia opisywanego napoju. Poza kawą w menu obecna jest także herbata, napoje gazowane oraz bez gazu, a nawet alkohole (piwo, drinki, wina białe i czerwone, likiery oraz mocniejsze alkohole). A co do jedzenia? Oczywiście włoskie ciastka, wypieki i desery (m.in. cannoli, cornetto, torta, gofry), jak również kanapki (panino), wytrawne rogaliki (cornetto), deski (serów/wędlin) czy też sałatki.

Klub 555W każdy piątek bar caffe Buon Giorno otwiera swoje podwoje już o... 5:55. Skąd pomysł na otwarcie o tak nietypowej godzinie? Otóż Boun Giorno to pierwsza w Polsce klubokawiarnia sygnowana przez Klub 555. Nazwa klubu pochodzi od godziny 5:55, o której jego założyciel - Fryderyk Karzełek - prowadzi codzienne transmisje live inspirujące do zmiany swojego życia (m.in. za sprawą zmiany złych nawyków czy dzięki samodyscyplinie). Właśnie dlatego w Buon Giorno bar caffe znajduje się specjalne stoisko Klubu 555, na którym można nabyć książki rozwojowe i gadżety klubowe. Dodatkowo w kawiarni odbywać się będą spotkania z trenerami rozwoju osobistego, mentorami Klubu 555.