Wiadomości

  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 1320

Projektanci wnętrz - czym się zajmują i jak wygląda dzień z ich życia?

Materiał partnera:

Aranżacja wnętrz we własnym zakresie cieszy się coraz mniejszą popularnością. Do tego zadania wykorzystuje się umiejętności projektantów. Architekci wnętrz znają się na najnowszych trendach w urządzaniu, wiedzą, jakie wybrać meble i dodatki, żeby uzyskać atrakcyjny wygląd pomieszczenia i jakie zabiegi rozświetlają pokoje. Odpowiednie metody pozwalają doskonale wykorzystać każdy metr kwadratowy w kawalerce, a także rozjaśnić oraz nadać blasku ciemnym pomieszczeniom. Aranżacja pokoi to hobby wielu osób, ale czy tak naprawdę wiemy, jak krok po kroku wygląda projektowanie wnętrz?

Whitpress


Architekt wnętrz - kto to?Projekty wnętrza, które wychodzą spod sprawnej ręki doświadczonego architekta, wyróżniają się na tle pokoi wykończonych przez osoby, które nie mają doświadczenia w kwestii urządzania pomieszczeń. Architekt wie, jak połączyć ze sobą kolory, jakie faktury doskonale wpisują się do konkretnego stylu i jednocześnie poznał, które materiały wykończeniowe charakteryzują się największą wytrzymałością. Wiedza na temat konkretnych produktów idzie w parze ze znajomością szczegółów oraz detali. Projektanci wnętrz są w stanie stworzyć spójne i wyjątkowe wnętrze, a zastosowane dodatki i meble dostosować do budżetu klienta.

Architekci wnętrz - jak wygląda przeciętny dzień z ich życia?Projekty wnętrz wymagają nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim zaangażowania oraz kreatywnego podejścia do wykonywanej pracy. Dlatego, aby umilić pracę i pobudzić się do działania architekci wnętrz zaczynają swój dzień od kubka mocnej i orzeźwiającej kawy. To jedyny spokojny moment, gdyż wykonanie wielu projektów jest czasochłonne i sprawia, że projektant nie ma ani chwili na odpoczynek.

Aranżacja wnętrz zaczyna się od zebrania materiałów i informacji na temat preferowanego stylu oraz wymagań klienta. Projektant powinien dowiedzieć się, jakie kolory oraz styl mają dominować w pokoju, jaki jest preferowany rozkład pomieszczenia i których elementów warto unikać, gdyż wywołają dyskomfort w trakcie mieszkania. Rozmowa czasem nie wystarcza, dlatego architekci bardzo często udają się do domów i mieszkań swoich klientów, żeby zrozumieć, jak powinna wyglądać przestrzeń oraz jakie dodatki przyczynią się do uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Do stworzenia dobrego projektu potrzebny jest również pomysł. Inspiracją może być tak naprawdę wszystko - wystawa sklepu, program oglądany w telewizji, blogi, natura, sztuka albo kolor wypijanej o poranku kawy. Projektowanie wnętrz wymaga kreatywnego podejścia do swojej pracy, ale nie mniejsze znaczenie odgrywa sprostanie oczekiwaniom klienta.

Po pomiarach, rozmowach i inspiracjach przychodzi czas na projektowanie, czyli architekt wnętrz siada do biurka i przy pomocy odpowiednich programów tworzy projekt konkretnego pomieszczenia albo całego domu. Każdy krok powinien być omawiany z klientem, dzięki można uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, projekt tworzony jest zgodnie z najnowszymi trendami oraz gustem mieszkańców. Najbardziej cenieni są otwarci klienci, którzy wprost mówią o swoich oczekiwaniach, ale są również skorzy do zmian i sugestii architektów. Ostatni krok to wizualizacje, które pokazują, jak będzie wyglądać wnętrze. To moment prawdy, który może zakończyć się pozytywną oceną albo projektant musi modyfikować swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy projektowaniu swojego domu lub wnętrza skorzystaj z oferty profesjonalistów z Tissu Architecture, Aleja Jana Chrystiana Szucha 2/4 lok. 24 Piętro III, 00-582 Warszawa | Tissu.pl | +48 512 122 220