Wiadomości

  • 16 września 2021
  • wyświetleń: 1637

[FOTO] Za nami kolejne spotkania policjantów z uczniami szkół

Trwają wrześniowe spotkania w szkołach podstawowych, w których trakcie dzielnicowi i policyjni profilaktycy rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w szczególności w trakcie drogi do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu. Policjanci uczą przepisów ruchu drogowego, bezpiecznych zachowań i dobrych nawyków.

Za nami kolejne spotkania policjantów z uczniami szkół - 15.09.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Z podopiecznymi Szkoły Podstawowej nr 1 w Ligocie spotkał się dzielnicowy mł. asp. Łukasz Bulowski z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji pn. "Bezpieczna droga do szkoły".

- Policjant uczył dzieci podstawowych przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywał im zagrożenia w środowisku szkolnym i domowym. Zostały również poruszone tematy wynikające z kampanii pn. "Mamo! Tato! Tutaj jestem!". Mundurowy przekazał dzieciom wskazówki jak postępować, aby się nie zgubić oraz jak zachować się, gdy już do takie sytuacji dojdzie - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Dzielnicowy w trakcie spotkania zaprezentował dzieciom policyjny radiowóz, jego wyposażenie, mogli zasiąść za jego kierownicą. Opowiedział im o swojej ciekawej pracy. Odpowiadał na różne pytania zadawane przez uczniów.

- Po wakacyjnej przerwie uczniowie powrócili do szkół. Od początku września w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych odbywa się większy ruchu samochodów, jak i pieszych. Apelujemy o ostrożność, przepisowe korzystanie z dróg oraz o zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników dróg, przede wszystkim dzieci i młodzież - apeluje przedstawiciel bielskich mundurowych.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.