Wiadomości

  • 18 września 2021
  • wyświetleń: 1431

Infolinia Narodowego Spisu Powszechnego działa dłużej

Od 13 do 30 września infolinia spisowa, działająca pod numerem 22 279 99 99, jest do dyspozycji mieszkańców każdego dnia - również w soboty i niedziele - w godzinach od 8.00 do 20.00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).

telefon, biznes, komputer
Infolinia Narodowego Spisu Powszechnego działa dłużej · fot. pixabay.com


Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo - zajmuje tylko około 10 minut.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy, a za odmowę uczestnictwa w tym badaniu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Spis Powszechny trwa tylko do 30 września 2021r. - to ostatni dzień, kiedy można wypełnić formularz spisowy. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Infolinia Narodowego Spisu Powszechnego będzie działać dłużej
Infolinia Narodowego Spisu Powszechnego działa dłużej · fot. gov.pl


Spis przez telefon to tylko jedna z dostępnych opcji. Spisu można dokonać również za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie https://spis.gov.pl . Samospis przez Internet możliwy jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Punkty spisowe działają stacjonarnie również w urzędach gmin (w godzinach ich pracy) oraz mobilnie w wielu innych miejscach, o czym informują lokalne media. Z osobami, które nie zdecydują się spisać samodzielnie, może kontaktować się - osobiście lub telefonicznie, rachmistrz spisowy. Rachmistrzowie dzwonią z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Wszystkie dane uzyskiwane w badaniach statystycznych, w tym również w Spisie Powszechnym, są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Dzięki danym zebranym w spisie powszechnym możliwe będzie efektywne planowanie rozwoju Polski na poziomie centralnym i lokalnym.

Rachmistrz pomoże w spisaniu się w Gminnym Punkcie Spisowym
Gminny Punkt Spisowy przy pl. Jana Pawła II · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Cały czas działa Gminny Punkt Spisowy przy pl. Jana Pawła II 3/3 - tu dyżur pełni rachmistrz spisowy:
  • od 9.00 do 15.00 - poniedziałek, wtorek, środa,
  • od 11.00 do 17.00 - czwartek
  • od 9.00 do 12.00 - piątek

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.