Wiadomości

  • 18 września 2021
  • wyświetleń: 2279

[FOTO] Burmistrz spotkał się z członkami Gminnej Rady Seniorów

W czwartek, 16 września, burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, spotkał się z członkami Gminnej Rady Seniorów i przedstawicielami organizacji, zrzeszających emerytów, rencistów i inwalidów. Inicjatorem spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej był przewodniczący GRS, Jacek Tomaszczyk.

Burmistrz spotkał się z członkami Gminnej Rady Seniorów - 16.09.2021 · fot. facebook.com/marianblachutburmistrz


- Było to bardzo wartościowe spotkanie, podczas którego miałem możliwość przybliżenia naszym aktywnym seniorom zakresu działania gminy, podziału kompetencji między administracją samorządową i państwową, a także aktualnej sytuacji prawno-ekonomicznej samorządów i gminy Czechowice-Dziedzice - napisał Marian Błachut w mediach społecznościowych.

Podczas spotkania seniorzy wysłuchali również prezentacji Zdzisława Nowrotka poświęconej jego nowej książce "Rajskie lasy", w której opisał i sfotografował piękno przyrody gminy Czechowice-Dziedzice. Spotkanie zamknął wykład dr n. med. Mariusz Nowaka - dyrektora Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach-Śląskich, któremu towarzyszył Jacek Węgrzyk - zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

- Wykładu wysłuchali też przedstawiciele naszej służby zdrowia. Mam nadzieję, że będzie to początek dobrej współpracy w dążeniu do poprawy jakości leczenia. Dziękuję za zaproszenie i życzę wszystkim Seniorom dobrego zdrowia i zapału do działania na rzecz naszej wspólnoty - podsumowuje burmistrz Czechowic - Dziedzic.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.