Wiadomości

  • 20 września 2021
  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 15253

[FOTO] Za nami jesienna wystawa drobnego inwentarza

W miniony weekend na terenie Regionalnej Ligi Hodowli Ptaków i Drobnego Inwentarza w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się "Jesienna wystawa drobiu ozdobnego, gołębi, królików i drobnego inwentarza".

Za nami jesienna wystawa drobnego inwentarza - 03.10.2021 · fot. Powiat bielski


- To rekordowa wystawa zarówno pod względem liczby wystawców, zwierząt, jak i odwiedzających. Szacuje się, że zobaczyło ją około 5000 osób - powiedział Mariusz Gwóźdź, prezes czechowickiego oddziału Regionalnej Ligi Hodowli Ptaków. Wystawie towarzyszyły liczne atrakcje: kiermasze, stoiska z łakociami dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, na której będzie można między innymi wylosować żywego gołębia, królika lub kurę.

Za nami jesienna wystawa drobnego inwentarza - 03.10.2021 · fot. Mariusz Gwóźdź


Wydarzenie odbyło się m.in. dzięki wsparciu finansowemu gminy Czechowice-Dziedzice oraz lokalnych firm.Impreza odbywa się również pod patronatem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej ufundowało puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursowych oraz przekazało gadżety promocyjne dla uczestników wydarzenia.

Wątpliwości internautów, również czytelników portalu czecho.pl, wzbudziła wspomniana wyżej loteria, w której można było wylosować żywe zwierzęta. - Zazwyczaj nie budziło to kontrowersji u wygrywających, ponieważ chcieli wylosować zwierzę. W przypadku gołębi, jeżeli ktoś nie miał z nimi co zrobić po prostu radziliśmy je wypuścić z balkonu, bo same wrócą do właściciela. W przypadku kury czy królika, osoby wygrywające wyrażały ochotę opieki nad nowym pupilem i otrzymywały od nas fachowe porady. Oczywiście część osób rezygnowała ze zwierzaka, który tym samym wracał do ofiarodawcy - powiedział portalowi czecho.pl Mariusz Gwóźdź.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.