Wiadomości

  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 2894

[FOTO] Zainaugurowano pierwszą edycję ligi Jr. NBA w Polsce

W sobotę, 18 września w Katowicach oficjalnie zainaugurowano pierwszą edycję ligi Jr. NBA w Polsce, w której bierze udział sekcja koszykówki MKS Czechowice-Dziedzice. Pierwszym akcentem wydarzenia było spotkanie z przedstawicielami NBA oraz draft, w trakcie którego oprócz przyporządkowania uczestnikom drużyn NBA odbyły się wykłady dla trenerów oraz trening dla dzieci reprezentujących poszczególne kluby.

Inauguracja pierwszej edycji ligi Jr. NBA w Polsce - 18.09.2021 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


Przed draftem było wiadomo, że drużyna MKS Czechowice-Dziedzice wystąpi w dywizji Southeast, w której na co dzień za oceanem występują Miami Heat, Orlando Magic, Atlanta Hawks, Washington Wizards oraz Charlotte Hornets. Czechowicki klub do losowania przystąpił jako czwarty. Reprezentująca MKS Emilia Bojda wyciągnęła kulkę, w której znajdowała się Atlanta Hawks i właśnie logo tego klubu NBA będzie na koszulkach zespołu.

Pierwszy turniej ligi NBA odbędzie się już za tydzień w Kamienicy Polskiej. Na występ zespołu czechowickiego MKS będziemy musieli poczekać do 30 października, kiedy to odbędzie się pierwszy turniej dywizji Southeast w Czechowicach-Dziedzicach.

- Można jeszcze dołączyć do naszej drużyny i razem z nami reprezentować Atlanta Hawks w rozgrywkach Jr. NBA. Kogo szukamy? Dziewczyn w roczniku 2009, 2010, 2011, 2012 oraz 2013 oraz chłopców rocznik 2009-2010, którzy wspomogą nasze zawodniczki. Osoby zainteresowane udziałem w lidze Jr. NBA prosimy o kontakt w formie wiadomości prywatnej na naszym profilu na Facebooku - informuje Rafał Walusiak z MKS Czechowice-Dziedzice.

Więcej o pierwszej polskiej edycji Ligi Jr. NBA portal czecho.pl pisał tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.