Wiadomości

  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 1171

Którzy bukmacherzy rządzą rynkiem w Polsce? [RANKING]

Materiał partnera:

Od 2016 roku w Polsce obowiązuje nowa ustawa hazardowa. Dzięki temu doszło do przetasowania na rynku, który po 5 latach ma wyraźnych liderów, a także wiele nowych podmiotów. Sprawdzamy siłę bukmacherów w rankingu!

Źródło: unsplash.com


W tym artykule prezentujemy skróconą listę zakładów bukmacherskich. Jeśli chcesz sprawdzić pełne zestawienie, sprawdź ranking bukmacherów w Polsce.

Bukmacherzy w Polsce - rankingSTS Zakłady Bukmacherskie

STS to najbardziej rozpoznawalna marka w Polsce, kojarzy ją większość kibiców sportu, szczególnie piłki nożnej. Według badań posiadają ok. 46% udziału na polskim rynku, są także najbardziej kojarzeni. Czego to zasługa?

STS jest na rynku od 1997 roku, swoją działalność zaczynał od udzielania zakładów stacjonarnie, w punktach. Teraz ponad 80% jego przychodów jest w sferze online, na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej. Lider jest sponsorem m.in. reprezentacji Polski, Lecha Poznań, Jagielloni Białystok czy Cracovii Kraków. Oprócz tego firma idzie z duchem czasu i inwestuje w esport, posiadając w swoim gronie takich ambasadorów, jak IZAK czy TaZ.

Dzięki sukcesowi i byciu zdecydowanym liderem wśród bukmacherów w Polsce STS zdecydował się na ekspansję zagraniczną. Efektem tego jest udzielanie zakładów w Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie

Firma rozpoczynała działalność pod nazwą Profesjonał już w 1995 roku. Trzynaście lat później, czyli w 2008r. bukmacher zmienił nazwę na aktualną, Fortuna Zakłady Bukmacherskie. Operator korzysta z czeskiego kapitału, gdzie jest liderem rynku.

Fortuna w Polsce ma ok. 28% udziału w zakładach, co czyni ją wiceliderem zestawienia. Firma sponsoruje m.in. Fortuna 1. Ligę piłkarską, Legię Warszawa, czy Polskie Związek Narciarski. Idąc w parze z trendami bukmacher zamiast w esport, zainwestował w freakowe gale sportów walki. Fortuna jest sponsorem High League, nowej federacji.

Operator ma ponad 600 punktów stacjonarnych w Polsce, wygrywała prestiżowe nagrody, jak Mecenas Sportu Przeglądu Sportowego. Obecnie także w pełni skupia się na sektorze online, który jak w przypadku wszystkich bukmacherów stanowi większość jej przychodów.

forBET Zakłady Bukmacherskie

Zajmująca trzecie miejsce w rankingu firma na polskim rynku działa zdecydowanie najkrócej. ForBET wszedł do branży zakładów bukmacherskich w 2016 roku, a zatem zaraz po uchwaleniu ustawy hazardowej. Wydaje się, że był to idealny moment, ponieważ wówczas miała miejsce ogromna migracja klientów.

Wiele podmiotów stało się wtedy nielegalna lub zawiesiła działalność w kraju nad Wisłą. ForBET dobrze wykorzystał moment i szybko wybił się wśród konkurencji. Choć do udziałów STS czy Fortuny temu operatorowi brakuje sporo, to nadal wystarcza, aby być w czołówce.

Ambicje operatora są z pewnością wyższe niż ok. 6% udziału w rynku, jednak wydaje się wystarczająca do prowadzenia rentownego biznesu.

Bukmacher sponsoruje m.in. Arkę Gdynia, ŁKS Łódź, czy Raków Częstochowa. Oprócz tego, tak jak STS, aktywnie angażuje się w sektor esportowy, gdzie wspiera najlepszą polską drużynę X-Kom AGO.

Firma umożliwia także graczom rejestrację, używając specjalny kod promocyjny forBET, który zapewnia dodatkowe gratyfikacje na start.


Nowi bukmacherzy - kto się wyróżnia?Trzy najlepsze firmy to dopiero początek rynku. Gracze mają do wyboru aż 16 legalnie działających podmiotów. Które z nich rozwijają się najlepiej i najszybciej?
Betclic - wrócił w 2020 roku, kiedy to uzyskał licencję Ministerstwa Finansów
Betfan - całkowicie nowy podmiot, jego ambasadorem jest Mariusz Pudzianowski
eWinner - nowy bukmacher działający od 2019 roku, jego ambasadorem jest Marcin Gortat. Operator sponsoruje eWinner 2. Ligę piłkarską, czy Ekstraligę żużlową
Superbet - firma z rumuńskim kapitałem, lider tamtejszego rynku. W Polsce pozyskała w celach promocyjnych Jana Błachowicza

Zakłady bukmacherskie są przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia. Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie i tylko u legalnych bukmacherów.