Wiadomości

  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 1411

Nowoczesne meble biurowe - jak wybrać?

Materiał partnera:

Urządzając nasze domy i mieszkania, dużą wagę przywiązujemy do stylu i wykończenia poszczególnych elementów. Funkcjonalne meble są równie ważne w przestrzeni biurowej. Wyposażenie, z którego korzystać będą pracownicy, bezpośrednio rzutuje na ich samopoczucie i efektywność wykonywanych obowiązków. Mózg najlepiej działa w uporządkowanym otoczeniu. Jakie meble biurowe wybrać, aby osiągniecie takiego stanu było łatwiejsze?

Źródło: pexels.com


1. Nowoczesne meble biurowe - jakie są?
2. Wygodny fotel jako podstawa
3. Uporządkuj się!


Meble biurowe występują współcześnie w wielu różnych wariantach stylistycznych. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne, minimalistyczne formy stanowiące znakomity punkt wyjścia do rozmaitych aranżacji.

Nowoczesne meble biurowe - jakie są?Co wyróżnia nowoczesne meble biurowe i meble gabinetowe? Przede wszystkim minimalizm. Formy cechuje prostota, brak zbędnych detali i ozdobników, które zakłócają przestrzeń. Takie kształty dodatkowo ułatwiają optyczne powiększenie wnętrza i utrzymanie porządku, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku open space'ów oraz kilkuosobowych pokojów pracy. Meble pracownicze występujące w większym skupieniu nie przytłaczają wówczas biura.

Nowoczesność i minimalizm to także neutralna kolorystyka. Współczesne profesjonalne meble biurowe najczęściej utrzymane są w barwach bieli i szarości, ale można napotkać także czarne, grafitowe i antracytowe biurka, krzesła czy regały. Ważne, aby całość była spójna. Stonowana baza stanowi znakomity punkt wyjścia do wyeksponowania dodatków.


Wygodny fotel jako podstawaJeśli zależy ci, aby meble biurowe były ergonomiczne, zwróć szczególną uwagę na krzesła biurowe. To najlepsza droga do osiągnięcia prawidłowej postawy ciała. Do tego rodzaju praktycznych siedzisk zaliczają się krzesła na kółkach oraz komfortowe fotele obrotowe. Sprawdź, na jaki zakres regulacji pozwala konstrukcja mebla. Czy możesz dopasować wysokość, kąt nachylenia, położenie podłokietników... Zadbaj, aby - oprócz biurka - w zasięgu ręki znalazły szafki i szuflady na akcesoria. Dobrym pomysłem są gotowe systemy mebli biurowych.

Uporządkuj się!Porządek w miejscu pracy sprawi, że wykonywanie obowiązków będzie bardziej efektywne, ponieważ pracownicy nie stracą czasu na szukanie potrzebnej dokumentacji. Klasyczne biurka często wyposażone są w szafki stanowiące ich integralną część. Przy nowoczesnych blatach niezbędne będą biurowe regały, szafki podblatowe i organizery, kontenery. Dobrym pomysłem są także wkłady do s22:19 2021-09-19zuflad i szaf ułatwiające przechowywanie.