Wiadomości

  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 1815

Czechowice - Dziedzice i Orlova upamiętniły 20-lecie partnerstwa

W tym roku mija 20 lat odkąd miasta Czechowice-Dziedzice i Orlova oficjalnie stały się partnerami. Tę ważną rocznicę uczczono w sobotę, 18 września w Czechach podczas uroczystych obchodów Dnia Miasta Orlova.

Czechowice - Dziedzice i Orlova upamiętniły 20-lecie partnerstwa
Czechowice - Dziedzice i Orlova upamiętniły 20-lecie partnerstwa · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podczas wydarzenia Zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Bartłomiejem Fajferem wręczyli Staroście Miasta Orlova Miroslavowi Chlubnie okolicznościową płaskorzeźbę, autorstwa Henryka Karpety, symbolizującą jubileusz naszych miast.

- Na mocy porozumienia z 13 września 2001 roku Czechowice-Dziedzice oraz Orlova nie tylko nawiązały formalne kontakty na szczeblu urzędowym, ale również pielęgnują współpracę na stopie przyjacielskiej, włączając w nią różne środowiska, czego efektem są wspólne imprezy sportowe, kulturalne, spotkania artystyczne, wymiany między chórami, projekty transgraniczne czy udziały w targach i wystawach. Dwie dekady sformalizowanych relacji, wzajemnych wizyt, przerodziły się w serdeczną przyjaźń i zrozumienie - podkreśla Urząd Miejski w Czechowicach - Dziedzicach.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.