Wiadomości

  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 3525

Nastolatkowie zakłócali porządek publiczny. Interweniowała SM

W piątek, 10 września funkcjonariusze czechowickiej straży miejskiej podjęli interwencję wobec grupy nastolatków, która w rejonie parkingu jednego z dyskontów spożywczych przy ulicy Kasprowicza miała zakłócać spokój i porządek publiczny. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

straż miejska, radiowóz,
Nastolatkowie zakłócali porządek publiczny. Interweniowała SM · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


O podjętej interwencji SM poinformowała we wtorek, 21 września. - Większość osób na widok radiowozu oddaliła się w kierunku szkoły. Jeden z młodych mężczyzn zaczął wykonywać wulgarne gesty oraz wykrzykiwać nieprzyzwoite słowa w kierunku nadjeżdżającego patrolu. W trakcie podejmowania interwencji kontakt z nastolatkiem był utrudniony oraz czuć było od niego alkohol. Został on ujęty i przewieziony do Komisariatu Policji w Czechowicach - Dziedzicach, gdzie wykonano badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje straż miejska w Czechowicach - Dziedzicach.

Jak dodaje SM, alkotest wykazał u nastolatka 0,76 mg/l, czyli 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie oczekiwania na przybycie rodziców piętnastolatek w dalszym ciągu zachowywał się wulgarnie oraz próbował wpłynąć na funkcjonariuszy, aby odstąpili od wykonywania dalszych czynności służbowych. O dalszych losach nastolatka zdecyduje sąd.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.