Wiadomości

  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 1332

d16 - Przyzwoity Laptop dla Każdego

Materiał partnera:

Laptop d16 jest idealnym laptopem do spraw szkolnych oraz biurowych, czyli idealny dla przeciętnego Kowalskiego. Pierwsze co rzuci się w oko, jest jego smukła budowa i szary jasny kolor - wygląda bardzo formalnie, a dzięki wąskiemu zaprojektowaniu zmieści się do większości toreb. Warto też uwzględnić wagę, ponieważ wynosi zaledwie 1.7 kilograma, można zatem wziąć go dosłownie wszędzie.

Laptop jest także szybki dzięki nowoczesnym podzespołom - umożliwiają szybkie włączanie się laptopa, szybsze wyświetlanie się stron internetowych, ładowanie plików i wiele innych zalet. Omówimy jeszcze kwestie podzespołów, ale dopiero w dalszej części artykułów.

Inne cechyOprócz szarego koloru, lekkiej wagi i smukłej budowy, występują różne gadżety. Jednym z nich jest w fajny zaprojektowany klawisz, który po naciśnięciu pokazuje kamerkę ustawioną w stronę użytkownika. Jest to funkcja, która została zaprojektowana specjalnie by chronić prywatność posiadacza laptopa. Dobrą poprawką jest umieszczenie głośników, znajdują się obok klawiatury, dzięki czemu nie musisz się martwić o jakość dźwięku po położeniu na nierówną powierzchnie.

Klawiatura - w klawisze łatwo się trafia paluszkami, fajnym atutem też są diody pokazujące włączenie Caps Locka, Fn i innych klawiszy. Sama klawiatura jest dobrze dostosowana dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych - co w moim przypadku jest bardzo miłym bonusem!

Czytnik linii papilarnych - polega to na tym, że laptop rejestruje odcisk twojego palca i automatycznie przekierowuje ciebie do pulpitu. Dodatkowa forma ochrony prywatności użytkownika, a przy okazji bardziej unowocześnia laptop!

Touchpad - jest sprawny, nie ma żadnych opóźnień kursora na ekranie i można spokojnie go używać w wykonywaniu pracy, w razie braku myszki.

Wejścia kablowe:

Laptop składa się w sumie z 6-ciu wejść:

-2 wejścia do kabla USB-A,

-2 wejścia do kabla USB-C

-Wejście do HDMI

-Wejście do minijacka(mikrofon/słuchawki).

PodzespołyPo dowiedzeniu się trochę o informacjach wstępnych, warto teraz przedyskutować podzespoły, które czynią ten laptop niezwykle szybkim.

AMD Ryzen 5 4600H - 6-rdzeniowy o maksymalnym taktowaniu wynoszącym do 4Ghz. Innymi słowy, jest to procesor, który znacznie polepsza obsługiwanie kilkunastu stron/aplikacji na raz.

RAM 16 GB - Zapisuje dane po np. włączeniu pliku albo strony internetowej, co po włączeniu za drugim razem tej samej strony/pliku będzie to o wiele szybsze.

Dysk SSD - Jego pamięć wynosi 512GB, co pozwala na zachowanie ogromnej ilości plików. Ponadto, jest to dysk z rodzinki SSD, co oznacza, że szybkość włączania się laptopa będzie ekspresowa. Wspomoże szybkość ładowania się plików, stron internetowych oraz aplikacji.

Gry komputeroweNo cóż - oficjalna strona Huawei’a wyjaśnia, że laptop d16 nadaje się głównie do spraw codziennych, czyli pracy, spraw biurowych, szkolnych i tego typu rzeczy. Patrząc na podzespoły, wydają się one być z wysokiej półki, jedynym problem może być karta graficzna. Nadaje się jedynie do bawienia się aplikacjami typu MS Office, itp. Możesz nadal popykać w Cyberpunka 2077 albo inne gierki z przyzwoitą ilością FPS’ów, jednak miej w uwadze, że jest to laptop stworzony dla pracy.

Podsumowanie:Jest to laptop z wysokiej półki, służący typowemu Kowalskiemu - czyli osobie, która zajmuję się sprawami codziennymi. Laptop o wysokiej wydajności, szybki i gwarantujący najwyższy poziom ochrony prywatnej użytkownika. Czasami nawet możesz natknąć się na promocje, odwiedzając oficjalną stronę Huawei’a!