Wiadomości

  • 23 września 2021
  • 26 września 2021
  • wyświetleń: 2811

Co dalej z wrakami samochodów? Straż miejska informuje o działaniach

W miniony wtorek informowaliśmy Was o wraku samochodu osobowego, który został usunięty z parkingu przed stadionem MOSiR. W komentarzach zwracaliście uwagę o innych porzuconych pojazdach, które znajdują się przy czechowickich ulicach. Jak dowiadujemy się w SM, obecnie funkcjonariusze prowadzą działania zmierzające do usunięcia wraków z przestrzeni miejskiej.

Dwa samochody spłonęły na ul. Dworcowej. Policja bada sprawę - 16.09.2021
Co dalej z wrakami samochodów? Straż miejska informuje o działaniach · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, w czwartek, 16 września usunięto wrak osobowego opla, który stał przy stadionie MOSiR. Jak podkreśla czechowicka straż miejska, stało się tak dzięki wpłynięciu na właściciela pojazdu. - Po wykonaniu niezbędnych czynności udało się ustalić właściciela pojazdu, który zlecił jego usunięcie - informowała SM w Czechowicach - Dziedzicach. Okazuje się, że to nie jedyny porzucony samochód, który został usunięty z przestrzeni miejskiej w ostatnim czasie - stało się tak również z fiatem, który stał od dłuższego czasu przy Wiśle.

A co z innymi wrakami, które nadal stoją przy czechowickich ulicach, jak np. przy ul. Cmentarnej, czy też spalonymi samochodami nadal stojącymi przy ul. Dworcowej? - W pierwszym przypadku dążymy do usunięcia pojazdu, jesteśmy w kontakcie z ojcem właściciela volkswagena. Co do spalonych samochodów przy ul. Dworcowej, to teren, na którym stoją, należy do PKP PLK, a nie możemy usuwać pojazdów z terenów prywatnych. Dlatego też wysłaliśmy pismo do PKP PLK, w którym informujemy o problemie i pytamy, czy spółka zamierza usunąć wraki na własny koszt czy też wpłynąć na właściciela, aby ten je odholował - informuje Sławomir Walczak, komendant straży miejskiej w Czechowicach - Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.