Wiadomości

  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 3519

Straż miejska ukarała rolnika, który zanieczyścił drogę

We wtorek, 21 września czechowicka straż miejska otrzymała zgłoszenie, iż w rejonie ul. Ligockiej prowadzący pracę rolnik zanieczyścił jezdnię błotem. Ustalono sprawcę wykroczenia, zastosowano środki karne przewidziane w przepisach, a rolnika zobowiązano do usunięcia zabrudzenia. Funkcjonariusze SM przypominają że zanieczyszczenie drogi publicznej przez maszyny rolnicze lub inne pojazdy, a przede wszystkim brak uprzątnięcia drogi - jest wykroczeniem.

Ligota: straż miejska ukarała rolnika, który zanieczyścił drogę
Straż miejska ukarała rolnika, który zanieczyścił drogę · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- W obecnym okresie szczególna uwaga będzie zwracana na osoby, które w wyniku prowadzenia prac rolnych przyczynią się do zanieczyszczania dróg publicznych. Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas prowadzenia jesiennych prac polowych - informuje czechowicka straż miejska.

Ligota: straż miejska ukarała rolnika, który zanieczyścił drogę
Straż miejska ukarała rolnika, który zanieczyścił drogę · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Często zdarza się, że rolnicy po zakończonej pracy w polu, wyjeżdżając na drogę zapominają o wyczyszczeniu kół swoich maszyn z błota i innych zalegających tam zanieczyszczeń. Powoduje to poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Przy odrobinie deszczu powstaje śliskie błoto, które przyczynić się może do osłabienia przyczepności kół pojazdów, a w konsekwencji do wypadku drogowego - dodaje SM.

Jednostka przypomniała również artykuł 91 Kodeksu Wykroczeń, który mówi, że "kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany".

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.