Wiadomości

  • 25 września 2021
  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 3456

Październikowy wykład o Leopoldzie Tyrmandzie w Piwnicy Muz

Za nami:

Rok 2020 był "Rokiem Leopolda Tyrmanda", ale ze względu na pandemię wiele imprez związanych z obchodami setnej rocznicy urodzin Tyrmanda się nie odbyło. Dlatego też historyk Jacek Cwetler rozpoczyna nowy sezon wykładowy w czechowickim MDK chciałbym od zeszłorocznych reminiscencji.

Październikowy wykład o Leopoldzie Tyrmandzie w Piwnicy Muz
Październikowy wykład o Leopoldzie Tyrmandzie w Piwnicy Muz · fot. MDK Czechowice-Dziedzice / PAP


Leopold Tyrmand, to kolorowy ptak w czasach siermiężnego stalinizmu i wczesnego PRL-u. Jazz, koncerty, konferansjerka, kawiarniane życie, bikiniarski strój, romanse, małżeństwa z najpiękniejszymi kobietami ówczesnych czasów, życie na planie filmowym, ale przede wszystkim wspaniałe pióro, za pomocą którego powstały takie książki jak "Zły", "Filip", "Dziennik 1954", "Siedem dalekich rejsów", "Życie towarzyskie i uczuciowe", etc.

Październikowy wykład o Leopoldzie Tyrmandzie w Piwnicy Muz
Październikowy wykład o Leopoldzie Tyrmandzie w Piwnicy Muz · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


- Będę chciał przybliżyć Państwu tego wspaniałego pisarza i do końca jeszcze nie poznanego człowieka, chociażby po to abyście sięgali i czytali jego powieści i opowiadania. Warto - mówi Jacek Cwetler. Wykład odbędzie się 25 października o godzinie 18.30 do "Piwnicy Muz" w MDK Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.