Wiadomości

  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 1309

Płytki dekoracyjne na ścianę - Wnętrze z charakterem

Materiał partnera:

Nowoczesne systemy wykończeń wnętrz oferują nam praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia oryginalnych aranżacji w przestrzeniach mieszkalnych, komercyjnych i użytkowych. Szczególnie ciekawe możliwości oferują nam systemy dekoracji ścian, wśród których możemy wyróżnić farby dekoracyjne, tapety, panele ścienne oraz płytki dekoracyjne na ścianę.

Shuterstock


Oferta płytek dekoracyjnych na ścianę jest niezwykle szeroka i zróżnicowana. Zwłaszcza obecnie, kiedy nowoczesne technologie produkcji umożliwiają produkcję płytek wzorowanych na praktycznie dowolnym materiale - cegle, drewnie, betonie architektonicznym, ratanie i wielu innych. Czym kierować się wybierając płytki dekoracyjne na ścianę? Jak wybrać te najlepsze?

Płytki dekoracyjne na ścianę w projektach aranżacji wnętrzZanim wyruszymy do sklepu w poszukiwaniu wymarzonego systemu wykończeniowego warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki efekt wizualny i użytkowy chcemy uzyskać. Zdecydowana większość płytek ściennych oferuje nam nie tylko ciekawe wzornictwo i możliwość np. wykonania ściany z cegły, ale również bardzo dobre parametry użytkowe. Płytki zapobiegają wycieraniu się ściany i umożliwiają usuwanie z niej zanieczyszczeń, co w ogólnym rozrachunku przekłada się na trwałość systemu wykończeniowego i jego estetyczny wygląd przez długi czas użytkowania. Warto przy tym pamiętać, że jedne płytki myje się lepiej, inne gorzej... Płytki z gładkim wykończeniem znacznie miej absorbują zanieczyszczenia niż płytki porowate, czy wręcz wysoko dekoracyjne kafle z elementami płaskorzeźby. Jeśli więc zależy nam na estetyce i higienie, ale już na etapie projektowania wnętrza wiemy, że nie będziemy w stanie regularnie czyścić ściany warto wybrać rozwiązanie umożliwiające utrzymanie czystości przy minimalnym nakładzie prac - płytki z gładką powierzchnią.

Nie bez znaczenia dla wyboru płytek ściennych jest efekt wizualny, jaki chcemy uzyskać. I choć płytki gładkie są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu, płytki 3D oferują znacznie ciekawszy design. O ofercie dekoracyjnych systemów 3D możemy znaleźć m.in. płytki wykonane z cegły, jak również płytki cementowe imitujące ratan i drewno. Ciekawym rozwiązaniem są również płytki cegła mini, dzięki którym możemy uzyskać naprawdę oryginalny efekt wizualny na niewielkiej powierzchni.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając płytki ścienne?Na jakość! Od tego, czy wybierzemy płytki dobrej jakości będzie zależało tak naprawdę wszystko - możliwość ich docięcia pod dowolny wymiar, jakość ich położenia, uzyskany efekt wizualny oraz łatwość utrzymania dekoracji w czystości.