Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 926

Jakie okulary do pracy przy komputerze?

Materiał partnera:

Osoby, które spędzają dużo czasu przed monitorem powinny chronić swój wzrok przed niekorzystnym działaniem światła niebieskiego. Istotną barierę ochronną do tego celu stanowią okulary z powłoką antyrefleksyjną. Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając okulary do pracy przy komputerze to ten artykuł jest dla Ciebie.

Kluczowa jest powłoka antyrefleksyjna
Spędzanie długich godzin przed monitorem nadwyręża oczy i niestety może się przyczyniać do pogorszenia wzroku. Przemęczenie wzroku może objawiać się widzeniem jakby zza mgły, suchością oczu oraz ogólnym zmęczeniem. Dlatego ważne jest robienie przerw, odpowiednie nawilżenie oczu oraz zadbanie o odpowiednią odległość od monitora. Ponadto, kluczowe jest zadbanie o okulary, z powłoką antyrefleksyjną. Jest to rozwiązanie, które redukuje ilość refleksów świetlnych. W przypadku monitorów CRT dodatkowo zatrzymywane jest promieniowanie elektromagnetyczne. Poza tym, dobrze, gdy soczewki są pokryte powłoką antyelektrostatyczną dzięki czemu szkła nie przyciągają kurzu oraz innych drobnych zanieczyszczeń.

Shutterstock

Źródło zdjęcia: Syda Productions / Shutterstock.com

Noszenie okularów podczas pracy przy komputerze jest zdrowym nawykiem, dlatego z tej możliwości chętnie korzystają nawet te osoby, które nie muszą zmagać się z wadą wzroku. W efekcie coraz popularniejsze jest noszenie zerówek. Powoli można mówić o swoistej modzie na noszenie okularów w biurze. Dlatego niemal u każdego optyka można bez problemu znaleźć specjalnie zaprojektowane do tego celu nowoczesne okulary korekcyjne męskie lub damskie.

Moda na noszenie okularów przy komputerze nie wynika wyłącznie z dbałości o zdrowie, ale jest to także sposób na założenie czegoś modnego co podkreśla stylizacje. Wiedzą o tym producenci okularów, którzy oferują tak zwane biurowe zerówki w przeróżnych fasonach. Każdy kto chce kupić zerówki może postawić na modną markę eyerim collection lub na model pochodzący prosto od topowych domów mody takich jak Gucci, Emporio Armani czy Guess.

Shutterstock

Źródło zdjęcia: Jacob Lund / Shutterstock.com

O czym jeszcze warto pamiętać przygotowując się do wielogodzinnej pracy przy komputerze?
Warto odnotować, że higiena pracy przy komputerze wymaga tego, aby zwrócić uwagę na szereg pozostałych elementów. Istotne jest odpowiednie dobranie ergonomicznego krzesła biurowego oraz dopasowanie prawidłowej wysokości biurka. Zaniedbania dotyczące doboru krzesła i biurka są często przyczyną problemów z kręgosłupem. Na koniec warto zaznaczyć, że nawet najlepiej dobrane meble oraz szereg różnych ergonomicznych rozwiązań nie zastąpi zwykłej przerwy. Dlatego podczas wielogodzinnej pracy należy pamiętać o robieniu przerw tak aby dać odpocząć oczom, kręgosłupowi oraz całemu ciału. Krótki spacer potrafi być zbawienny dla osób, które spędzają długie godziny w pozycji siedzącej.