Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 3215

Sukces czechowiczanina w konkursie "Beskidy w kadrze zatrzymane"

Czechowiczanin Wojciech Kaprzyk, jeden z dwóch administratorów profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic", zajął 1. miejsce w konkursie "Beskidy w kadrze zatrzymanie".

Sukces czechowiczanina w konkursie "Beskidy w kadrze zatrzymane"
Jedno z nagrodzonych zdjęć Wojciecha Kaprzyka - księżyc oraz Hrobacza Łąka · fot. Wojciech Kaprzyk


Uroczyste podsumowanie XX edycji konkursu fotograficznego "Beskidy w kadrze zatrzymane" odbyło się w piątek, 24 września w Książnicy Beskidzkiej. Konkurs organizują wspólnie: Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku - Białej, Wydział Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki bielskiego Starostwa oraz Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych PTTK im. Stefana Czerneleckiego w Bielsku - Białej.

Motywami przewodnimi tegorocznej edycji były tematy: wspomnienie oraz fauna i flora, a prace wykonano na terenie Beskidu Małego, Śląskiego, Żywieckiego, miasta Bielska - Białej i powiatu bielskiego. W tym roku udział wzięło 78 uczestników, fotografów amatorów, a łącznie nadesłano 229 prac. Wyłoniono 6 autorów w dwóch kategoriach wiekowych: do i powyżej 16 lat.

Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego komisja konkursowa zdecydowała o większej ilości wyróżnień. Podkreślano wrażliwość i umiejętność obserwacji autorów zdjęć, profesjonalne wykorzystanie nowoczesnego sprzętu i technik pracy z obrazem, kreatywność i ten wyjątkowy dar - zdolność zatrzymania uciekającego czasu i chwytania nietrwałych chwil w kadrze.

Sukces czechowiczanina w konkursie "Beskidy w kadrze zatrzymane"
Wojciech Kaprzyk stoi czwarty od lewej · fot. Powiat bielski


W kategorii do lat 16 I nagrodę zdobył Hubert Mynarski uczeń SP nr 26 w Bielsku - Białej, II miejsce - Bruno Paszylk z SP nr 26 w Bielsku - Białej, a III miejsce Emanuel Harężlak z Porąbki, wyróżniono Otylię Pytlak z Hecznarowic i Iwo Ponikiewicza z Czeladzi.

W kategorii powyżej 16 lat I miejsce zdobył Wojciech Kaprzyk z Czechowic-Dziedzic. II miejsce zajął Jacek Bogucki, a III Klaudia Podgórska, wyróżniono Jacka Kukurbę, Agnieszkę Wasilewską, Krzysztofa Wojtasińskiego orz Bogusława Hrubego. Ponadto wyróżnienie Wydziału Edukacji i Sportu UM otrzymały: Sabina Zygmunt i Iwona Rauch, wyróżnienie Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa otrzymał Daniel Jagosz, a nagrodę magazynu "Mój Powiat" Grzegorz Olszlegier.

Sukces czechowiczanina w konkursie "Beskidy w kadrze zatrzymane"
Jedno z nagrodzonych zdjęć Wojciecha Kaprzyka · fot. Wojciech Kaprzyk


Nagrody wręczały naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Ewa Szymanek - Płaska i naczelnik Wydziału Promocji SP Magdalena Więzik. Przedstawicielki samorządów oraz Katarzyna Walasik wiceprezes Beskidzkiego Koła Przewodników serdecznie zachęcały uczestników spotkania do udziału w kolejnych edycjach tego, znanego już wśród artystów zajmujących się amatorsko fotografią i cenionego konkursu.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.