Wiadomości
- 28 września 2021
- wyświetleń: 1393
Na koniec sierpnia kolejny spadek bezrobocia w naszej gminie
Według stanu na dzień 31 sierpnia 879 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice pozostawało bez pracy - informuje PUP w Bielsku-Białej. Jest to spadek względem końca lipca, kiedy to bezrobotnymi było 905 osób.
Według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia na dzień 31 sierpnia wyniosła w Polsce 5,8 proc. (bez zmian w stosunku do lipca), w województwie śląskim 4,6% (spadek o 0,1%) i w powiecie bielskim 4,2% (spadek o 0,1%).
Z kolei w gminie Czechowice-Dziedzice również odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 26 osób - bez pracy pozostawało 879 osób. Wśród 493 bezrobotnych stanowiły kobiety.
- W sierpniu 2021 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 133 osoby w stosunku do lipca 2021 r. Zarejestrowano 514 osób, tj. o 13 mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 74,3% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 51,7% stanowiły kobiety. 7,5% z ogółu osób zarejestrowanych w sierpniu 2021 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 49 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 15,3% osób - informuje dyrektor bielskiego PUP Marek Hetnał.
W sierpniu na terenie nadzorowanym do PUP Bielsko-Biała zgłoszono 837 wolnych miejsc pracy - o 183 mniej niż w lipcu. 27 ofert dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 775 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 62 miejsca pracy subsydiowanej.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.