Wiadomości

  • 29 września 2021
  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 15342

W grudniu podróżni skorzystają z nowego tunelu w Zabrzegu

Trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Obecnie największy postęp prac widać na stacji Czechowice-Dziedzice, gdzie kładzione są nowe tory oraz budowane są nowe perony oraz tunele. Kiedy pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych peronów na czechowickiej stacji oraz tunelu w Zabrzegu?

W grudniu podróżni skorzystają z nowego tunelu w Zabrzegu
W grudniu podróżni skorzystają z nowego tunelu w Zabrzegu · fot. PKP PLK


Jak informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych na odcinku Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Podróżni korzystają już z wygodnego peronu na przystanku Zabrzeg. Bezpieczeństwo zapewni przejście dla pieszych pod torami, które zostanie udostępnione podróżnym z końcem 2021 roku.

W I kwartale 2022 roku pasażerowie skorzystają z nowych peronów
Kiedy pasażerowie skorzystają z nowych peronów na stacji Czechowice-Dziedzice? · fot. Rafał Rokowski


- W stacji Czechowice-Dziedzice prowadzone są m.in. prace torowe oraz przy budowie dwóch przejść pod torami. Budowany jest dwukrawędziowy peron nr 1, który zostanie udostępniony pasażerom w I kwartale 2022 roku - dodaje przedstawicielka spółki kolejowej.Wartość projektu pn. "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg" to 1,4 mld złotych. Dofinansowanie pochodzi z unijnego instrumentu CEF "Łącząc Europę". Wszystkie roboty powinny zakończyć się do października 2023 roku.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj