Wiadomości

  • 30 września 2021
  • 3 października 2021
  • wyświetleń: 7038

PKP S.A.: jesienią przetarg na remont dworca kolejowego

Jeszcze jesienią tego roku zostanie ogłoszony przetarg na remont czechowickiego dworca kolejowego - zapowiada Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl.

dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, jak powiedział w rozmowie z portalem czecho.pl Wojciech Leśny, członek czechowickiej Rady Miejskiej z ramienia PiS, prace projektowe dotyczące remontu dworca w ostatnim czasie opóźniły się "ze względu na konieczność dodatkowych uzgodnień z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który tam będzie miał swoją siedzibę".

Jak informuje z kolei portal transport-publiczny.pl, w najbliższym czasie prace mają przyśpieszyć. - Prace nad dokumentacją projektową dotyczącą przebudowy dworca Czechowice-Dziedzice są już praktycznie zakończone. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na wyboru wykonawcy prac budowlanych. Planujemy, że zostanie on ogłoszony jesienią tego roku - poinformował w rozmowie z portalem Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP.

Remont czechowickiego dworca PKP będzie kolejną wielką inwestycją przeprowadzaną przez kolejowe spółki. Od marca 2020 roku PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadza modernizację czechowickiego węzła kolejowego (remontem dworca zajmuje się odrębna spółka PKP S.A.). Dzięki tej inwestycji wartej ponad 1,4 miliarda złotych już wkrótce pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych peronów na stacji Czechowice-Dziedzice oraz nowego tunelu pod torami w Zabrzegu, o czym informowaliśmy wczoraj.

mp / czecho.pl

źródło: transport-publiczny.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa dworca kolejowego

Od października 2022 roku trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj