Wiadomości

  • 29 września 2021
  • wyświetleń: 936

Przegląd strojów kąpielowych

Materiał partnera:

Polska jest krajem, w którym sezon na bikini trwa stosunkowo krótko. Coraz większą popularnością cieszą się więc wyjazdy zagraniczne przez cały rok. Bogata oferta biur podróży, last minute, tanie linie lotnicze - to wszystko sprawia, że już przeciętnie zarabiająca osoba może pozwolić sobie na wczasy w tropikach i porządną dawkę witaminy D w czasie, kiedy w naszym kraju pada śnieg, a słońca jest jak na lekarstwo. Co jest najważniejszym elementem ekwipunku kiedy wybieramy się na urlop nad brzegiem morza - czy to zagranicę czy do Polski? Oczywiście odpowiedni strój kąpielowy! Z resztą takowy przydaje się nie tylko na plaży, ale także kiedy często korzystasz z pływalni, aquaparków czy innych atrakcji wodnych pod dachem. Zapoznaj się z artykułem aby wiedzieć jaki strój wybrać.

Przegląd strojów kąpielowych


Strój plażowyKażda kobieta spotkała się ze stwierdzeniem, że już w zimie trzeba przygotowywać się do wyjścia na plaże. Ćwiczyć, trzymać dietę i dbać o ciało, żeby w lecie móc z dumą prezentować się w bikini. Na szczęście ten pogląd odchodzi do lamusa. Dziś modne jest stwierdzenie, że jedyne co trzeba mieć, aby wyjść na plażę to bikini. Dla tego najpopularniejsze stroje kąpielowe to stroje dwuczęściowe. Wiemy już, że okrąglejsza figura nie jest przeszkodą do noszenia takiego stroju, warto jednak zastanowić się jaki wybrać, aby podkreślał nasze atuty, a ukrywał mankamenty. Chodzi w końcu o to, aby jednak czuć się komfortowo.

Jak dobrać strój dwuczęściowy do figury?Aby dobrze dobrać bikini dla siebie należy zastanowić się jaką mamy sylwetkę. Istnieją cztery podstawowe typy figury.

Kobieta o figurze "kolumny" jest zazwyczaj wysoka i szczupła oraz ma nieduży biust. Dla takiej osoby dobry będzie kostium z rożnymi ozdobami - falbankami, aplikacjami - te szczególnie dobrze sprawdzą się w górnej części ponieważ optyczni powiększą biust. "Kolumna" może śmiało pozwolić sobie na duże wzory i wszelkie paski. Dół może być z wiązaniami i wysoko wycięty co wydłuży nogi.

Osoby o kształcie "gruszki" mają szerokie biodra, mocne uda i wąskie ramiona, niewielki biust i smukła talię. Najlepszym dla nich wyborem będzie strój optycznie powiększający górę, a pomniejszający dół. Sprawdzą się tutaj falbaniaste i bogato zdobione góry oraz wysoko wycięte doły, najlepiej z wysokim stanem. Warto unikać dołów od bikini typu bokserki ponieważ mogą skracać nogi.

Kobiety o sylwetce "jabłka" mają zaokrąglone ramiona, wąskie biodra i brak wyraźnie zaznaczonej talii. Pokutuje pogląd, że najlepszy dla nich jest strój jednoczęściowy. Nic bardziej mylnego! Idealnym strojem dla "jabłka" może okazać się strój z dołem o podwyższonym stanie oraz górą w tylu bardotki, która podkreśli krągły biust!

Kostium dla "klepsydry" czyli kobiety o dużym biuście i szerokich biodrach ze smukła i wcięta talią powinien podkreślać proporcjonalną figurę i dobrze przytrzymywać wydatne piersi. Idealnie nadadzą się tu stroje kąpielowe z usztywnianą górą. Szczególnie dobrze może prezentować się strój w stylu retro z podwyższonym stanem i gorsetową górą. Wszelkie kroje podkreślające biust typu balkonetka czy push-up będą idealną decyzją!

Strój jednoczęściowyStroje jednoczęściowe wracają ostatnio do łask. Mnogość krojów i fasonów sprawia, że stają się popularne nie tylko na pływalniach noszone w celach sportowych. Dostępne obecnie kostiumy jednoczęściowe przyciągają wzrok bogatym wzornictwem i oryginalnymi krojami. Tu też jest duże pole do popisu jeśli chodzi o modelowanie sylwetki. Można wybrać strój z asymetryczną falbanką na górze, aby powiększyć biust, klasyczny strój z gorsetową górą, aby go podkreślić i podtrzymać gdy jest obfity, strój w pionowe pasy wyszczupli i wydłuży sylwetkę, a w bogate wzory doda trochę krągłości filigranowej osobie. Szczególnie modne stały się ostatnio kostiumy z seksownymi wycięciami idealne dla bardzo szczupłych kobiet.

Ciesz się słońcem!Wiemy już, że plaża jest dla każdego! Chodzi w końcu o dobrą zabawę i wypoczynek. Wybierając strój dla siebie można kierować się wspomnianymi w artykule wytycznymi, warto jednak pamiętać o jeszcze jednej, a chyba najważniejszej! Nie to ładne co ładne, ale to co się Tobie podoba! I tym się kieruj, bo jeśli będziesz czuć się ze sobą dobrze to otoczenie to na pewno zauważy! A jeśli nie? Cóż z tego? Ważne, żeby mieć dobry humor!