Wiadomości

  • 30 września 2021
  • wyświetleń: 6876

Bezpłatne badania tomograficzne w "Pediatryku" także dla dorosłych

Dobrze wyposażona pracownia tomografii komputerowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej dostępna jest nie tylko dla małych pacjentów, ale również dla osób dorosłych. Badania te, realizowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, są bezpłatne dla pacjentów posiadających skierowanie wystawione przez lekarza bądź placówkę medyczną posiadającą umowę z NFZ.

Bezpłatne badania tomograficzne w "Pediatryku" także dla dorosłych
Bezpłatne badania tomograficzne w "Pediatryku" także dla dorosłych · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Pięć lat temu pracownia diagnostyczna tomografii komputerowej dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej przeszła gruntowną modernizację - przebudowano jej pomieszczenia poprawiając warunki wykonywania badań oraz zakupiono nowy tomograf komputerowy. Warto podkreślić, że pracownia ta służy nie tylko dzieciom leczonym w Szpitalu Pediatrycznym, gdyż bezpłatne badania są tam wykonywane dla wszystkich pacjentów - zarówno tych małych i młodych, jak i dorosłych - którzy mają skierowanie wystawione przez lekarza lub placówkę medyczną posiadającą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Dobrej jakości sprzęt to nie jedyny atut pracowni tomografii komputerowej Szpitala Pediatrycznego. Inne jej plusy to krótkie terminy wykonywania badań oraz doświadczona kadra - mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej i dodaje, że badania są wykonywane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Pracownia tomografii komputerowej znajduje się w sąsiedztwie szpitalnej Izby Przyjęć, kontakt telefoniczny: 33 828 40 38.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.