Wiadomości

  • 30 września 2021
  • wyświetleń: 3209

Po przerwie wakacyjnej rusza połączenie PolRegio Cieszyn-Kraków

W niedzielę, 3 października spółka PolRegio przywraca połączenie Cieszyn-Kraków, m.in. przez Czechowice-Dziedzice. Co ważne, została na nim zlikwidowana zastępcza komunikacja autobusowa i bez przesiadki będzie można przejechać pociągiem ze Śląska Cieszyńskiego do stolicy województwa małopolskiego.

pociag, polregio
Po przerwie wakacyjnej rusza połączenie PolRegio Cieszyn-Kraków · fot. PolRegio


Jak informuje portal "Koleje Śląska Cieszyńskiego", komunikacja zastępcza została zlikwidowana z uwagi na wybudowanie w Chrzanowie 4 nowych wiaduktów i przywrócenie ruchu kolejowego na odcinku od Oświęcimia do Chrzanowa.

Bezpośredni pociąg linii Cieszyn-Kraków wyjedzie z Czechowic-Dziedzic w niedziele o godzinie 16.35 (do stolicy województwa małopolskiego skład dotrze o godzinie 19.02). Z kolei kurs Kraków - Czechowice-Dziedzice wyjedzie z grodu Kraka w niedziele o godzinie 9.47.

Ponadto pasażerowie będą mogli skorzystać z piątkowych połączeń pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Krakowem, jednak w tym przypadku będzie konieczna przesiadka w Trzebini. Z naszego miasta skład wyruszy o godzinie 20.39 (do Krakowa dotrze o 23.16).

Koszt biletu na trasę Czechowice-Dziedzice - Kraków wynosi 20 złotych i 10 groszy.

mp / czecho.pl

źródło: PolRegio

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.