Wiadomości

  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 3843

I Czechowicka Drużyna Harcerzy ZHR na 6. miejscu w Polsce

Po dwóch latach funkcjonowania I Czechowicka Drużyna Harcerzy ZHR im. mjra Henryka Flamego otrzymała miano Drużyny Puszczańskiej i uzyskała 6. miejsce wśród 264 drużyn harcerskich w Polsce. Do harcerzy z Czechowic-Dziedzic trafiła również nagroda specjalna za najwyższy wynik w kwalifikacji śródrocznej.

I Czechowicka Drużyna Harcerzy ZHR na 6. miejscu w Polsce
I Czechowicka Drużyna Harcerzy ZHR na 6. miejscu w Polsce · fot. ZHR Czechowice-Dziedzice


Harcerze z I Czechowickiej Drużyny Harcerzy ZHR im. mjra Henryka Flamego zdobyli tytuł "Drużyny Puszczańskiej" podczas zawodów na poligonie w Łodzi. Wśród konkurencji znalazły się strzelania, biegi nocne, pływanie, gotowanie, budowanie kuchni polowych itd. Wyjazd czechowickich harcerzy został wsparty ze środków z budżetu gminy Czechowice-Dziedzice.

I Czechowicka Drużyna Harcerzy ZHR na 6. miejscu w Polsce
I Czechowicka Drużyna Harcerzy ZHR na 6. miejscu w Polsce · fot. ZHR Czechowice-Dziedzice


Drużyna Puszczańska powinna posiadać 26 członków w czterech zastępach oraz co najmniej dwie osoby w kadrze. Drużynowy powinien mieć otwartą próbę podharcmistrzowską. Drużyna organizuje własne obozy, biwaki Zastępu Zastępowych, wysyła także swoich członków na obozy doszkalające. Promuje ZHR, współpracuje z gromadą zuchową lub drużyną wędrowniczą.

Drużyny te posiadają szereg przywilejów, m.in. do reprezentowania ZHR poza granicami kraju, a także do brania udziału w Turnieju Drużyn Puszczańskich Kategorie tę przyznaje Naczelnik Harcerzy ZHR, po ówczesnym zweryfikowaniu wniosku przez hufcowego i komendanta chorągwi, z której wywodzi się drużyna. Harcerze z Drużyn Puszczańskich na prawym ramieniu noszą plakietkę z głową żubra na czerwonym tle.

mp / czecho.pl

źródło: ZHR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.