czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 września 2007
  • wyświetleń: 1376

Dają dzieciom uśmiech

- Mam nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu na waszych twarzach zagości uśmiech, bo przecież to główna idea tego spotkania – powiedział zastępca burmistrza Jacek Puchała, otwierając piknik jesienny „Dajcie dzieciom uśmiech”.

Dają dzieciom uśmiech


„Dajcie dzieciom uśmiech”, to impreza integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych organizowana cyklicznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Piknik odbył się na terenie kąpieliska MOSiR w dniu 13 września w ramach obchodów XXXIII Dni Czechowic-Dziedzic.

- Rozesłaliśmy zaproszenia do 150 dzieci – powiedziała dyrektor MBP – Ewa Kmiecik-Wronowicz. Przygotowaliśmy dla dzieci liczne atrakcje – konkursy z nagrodami, zabawę przy muzyce, poczęstunek, kiełbaski z grilla.

Nasze imprezy cieszą się dużą popularnością, wkładamy w ich organizowanie dużo serca i zawsze możemy liczyć na przyjaciół biblioteki – samorząd, rodziców, dzieci i nasz personel, który aktywnie uczestniczy w organizowaniu imprezy „Dajcie dzieciom uśmiech” – dodała pani dyrektor.

Piknik prowadziła Bożena Brzóska pedagog z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, a impreza rozpoczęła się tradycyjnym już hymnem „Dobrze, że jesteś”. Słowa i melodia piosenki doskonale znanej dzieciom, które chętnie przychodzą na tę imprezę, pozwalają przełamać pierwsze lody.

Dzieci ich rodzice, oraz organizatorzy imprezy trzymając się za ręce we wspólnym kręgu śpiewają piosenkę o tym, że ważny jest każdy człowiek. Później był czas na zabawę, a dla każdego uczestnika pikniku znalazła się dyscyplina, w której można się było sprawdzić.

Integrując środowisko dzieci niepełnosprawnych, zapraszając ich do wspólnej zabawy, panie pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej próbują wywołać na twarzach niepełnosprawnych dzieci uśmiech - i zawsze się im to udaje.

źródło: UM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.