Wiadomości

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 2289

PKM na 9. miejscu w Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej organizowanego przez Strefę Gospodarki Biznes Magazyn i Dziennik Gazeta Prawna, która wyłoniła ścisłą czołówkę najlepszych firm w tej branży. W zestawieniu znalazł się również czechowicki PKM, który zajął 9. miejsce na 40 przedsiębiorstw.

pkm, pkm czechowice-dziedzice, zajezdnia, siedziba
Zajezdnia PKM Czechowice-Dziedzice · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


9. miejsce PKM Czechowice-Dziedzice to poprawa lokaty w rankingu o jedną pozycję w stosunku do roku ubiegłego. W tegorocznej edycji rankingu wzięło udział ponad 40 przedsiębiorstw komunikacji miejskiej z całego kraju.

PKM na 9. miejscu w Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej
PKM na 9. miejscu w Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Jak co roku, szczegółowej analizie zostały poddane zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Pod uwagę były brane również tzw. dane "miękkie", czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna czy też wreszcie udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli tak newralgicznych i ważnych w funkcjonowaniu lokalnych społeczności firm, jakimi są przedsiębiorstwa obsługujące transport publiczny. Celem rankingu jest również pokazanie, jak wielki wysiłek firm z naszej branży wkładany jest w codzienną pracę, utrzymanie wysokiej sprawności technicznej taboru i gotowości obsługiwania pasażerów niezależnie od pory roku. Ranking dostępny jest tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.