Wiadomości

  • 5 października 2021
  • 6 października 2021
  • wyświetleń: 1342

Powiat bielski przyjął strategię rozwoju 2021+

Lepsza obsługa mieszkańców, wspieranie przedsiębiorczości oraz działań na rzecz ochrony klimatu, promocja powiatu i wzmacnianie marki "Beskidy". Powiat Bielski zaktualizował dokument, który wyznacza kierunki jego rozwoju. Na ostatniej sesji Rady Powiatu przyjęto Strategię Rozwoju Powiatu Bielskiego 2021+.

Powiat bielski przyjął strategię rozwoju 2021+
Powiat bielski przyjął strategię rozwoju 2021+ · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


W strategii określono kierunki wsparcia strategicznego, w ramach których samorząd powiatu będzie starał się działać. W powiecie bielskim przybywa mieszkańców, w ostatnich 20 latach populacja na tym terenie wzrosła o blisko 15 %. Są to głównie młode rodziny z dziećmi. - Pracując nad strategią zastanawialiśmy się, co starostwo może im zaproponować. Rodzice jadąc do pracy, czy dowożąc dziecko np. na zajęcia pozalekcyjne potrzebują szybkiego dojazdu do Bielska-Białej. Powiat może zatem postawić na rozwój infrastruktury drogowej - mówi Anna Plichta-Kotas, szefowa wydziału programowania rozwoju i funduszy europejskich w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Wśród priorytetów Powiatu Bielskiego jest także dbanie o środowisko naturalne, a więc m.in. nacisk na odnawialne źródła energii i ograniczanie skutków eksploatacji górniczej na terenie powiatu. Kolejna ważna sprawa, to obsługa mieszkańców. Każdy chce szybko załatwić swoją sprawę w urzędzie. - Pandemia COVID-19 pokazała, że jako społeczeństwo jesteśmy gotowi robić to internetowo i w tym kierunku powinniśmy pójść wprowadzając nowe e-usługi - dodaje naczelniczka.

- Zgodnie z misją powiatu chcemy kreować wysoką jakość życia w Beskidach, dynamiczny rozwój, bezpieczeństwo i czyste środowisko - słyszymy w wydziale programowania rozwoju i funduszy europejskich.

Strategia rozwoju powiatu powstała m. in. na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród mieszkańców i uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których starostwo jest organem prowadzącym oraz warsztatów z kierownictwem urzędu - naczelnikami i kierownikami poszczególnych wydziałów. Poprzedni dokument obowiązywał do końca ubiegłego roku.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.