Wiadomości

  • 7 października 2021
  • 8 października 2021
  • wyświetleń: 3786

Kolejny tysiąc sadzonek trafi w ręce mieszkańców gminy

Za nami:

W piątek, 8 października kolejnych ponad tysiąc młodych roślin trafi w ręce mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice.

Kolejne tysiąc sadzonek trafi w ręce mieszkańców gminy
Kolejny tysiąc sadzonek trafi w ręce mieszkańców gminy · fot. CEE Czechowice-Dziedzice


Rośliny zasilą zasoby przyrodnicze Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega. Rozdawanie sadzonek dla zapisanych osób rozpocznie się o godzinie 9.00 w czechowickim Centrum Edukacji Ekologicznej. Jest to już druga taka akcja - pierwsza z nich odbyła się 25 czerwca. Mieszkańcy otrzymają drzewa i krzewy rożnych gatunków, takich jak brzoza pożyteczna, grab pospolity, wiśnia piłkowana, jarząb pospolity, dąb błotny, jodła koreańska, dereń jadalny, leszczyna pospolita, bez czarny, rokitnik pospolity, kalina koralowa czechowiczanie posadzą w swoich przydomowych ogrodach.

Kolejne tysiąc sadzonek trafi w ręce mieszkańców gminy
Kolejny tysiąc sadzonek trafi w ręce mieszkańców gminy · fot. CEE Czechowice-Dziedzice


Pilotażowy program "Bank drzew" został uruchomiony w celu zwiększenia bioróżnorodności oraz poprawy jakości powietrza i ochrony zasobów wodnych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez udziału i zaangażowania czechowickich firm, które zakupiły drzewa i krzewy dla mieszkańców miasta. Więcej o projekcie pisaliśmy tutaj oraz [url=ttps://www.czecho.pl/wiadomosci/34074]tutaj[/url].

mp / czecho.pl

źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.