Wiadomości

  • 8 października 2021
  • wyświetleń: 7708

Jest petycja dotycząca poprawy warunków lokalowych w SP3

Do burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta, trafiła petycja w sprawie poprawy warunków lokalowych uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego. Autorami dokumentu są rodzice oraz Rada Rodziców lipowskiej SP3.

Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu, Lipowiec
Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu - zdjęcie archiwalne · fot. Google Street View


- Jako przedstawiciele całego środowiska szkolnego, zwracamy się z wnioskiem o intensyfikację działań w sprawie rozbudowy szkoły i poprawy warunków bytowych jej uczniów. Wnosimy o zwiększenie ilości sal lekcyjnych oraz wpisanie zadania rozbudowy szkoły do prognozy finansowej gminy i projektu budżetu. Wnosimy również o przedstawienie realnego harmonogramu działań w tym zadaniu inwestycyjnym - czytamy w petycji.

- Jednocześnie serdecznie zapraszamy pana i przedstawicieli urzędu odpowiedzialnych za edukację w Naszym mieście do udziału na wybranej lekcji organizowanej na auli szkolnej lub stołówce tak aby osobiście mogli Państwo zobaczyć jak wygląda stan lokalowy szkoły - dodają autorzy dokumentu.

- Złożenie petycji jest wyrazem troski o dobro, zdrowie i bezpieczeństwo oraz warunki kształcenia uczniów Naszej szkoły. Z uwagi na wprowadzoną w 2017 roku reformę edukacji a tym samym przywróceniem ośmioletnich oddziałow klasowych, dotychczasowa baza lokalowa Naszej szkoły stała się niewystarczająca i znacznie utrudnia realizację celów statutowych szkoły oraz zadań dydaktyczno-wychowawczych. Planowane inwestycje w rejonie szkoły oraz realizowane lub będące w fazie projektu plany budowlane wskazują, iż ta część Naszej Gminy intensywnie rozwija się i rozbudowuje co na pewno przełoży się na ilość dzieci w kolejnych latach - podkreślają przedstawiciele rodziców dzieci uczących się w SP3.

- Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż rozbudowa szkoły to spora inwestycja i jedno z większych wyzwań władz samorządowych w tak trudnych czasach spowodowanych okresem pandemii, jednakże wierzymy, iż poprawa warunków nauczania będzie dobrą inwestycją społeczną i priorytetem wśród zadań planowanych w budżecie Gminy - podsumowują autorzy petycji.

Do sprawy będziemy wracać.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj