Wiadomości

  • 9 października 2021
  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 3572

Na ulicy Szkolnej będzie bezpieczniej? Jest interpelacja

Do Starosty Powiatu Bielskiego, Andrzeja Płonki, trafiła interpelacja radnej Rady Powiatu w sprawie poprawy bezpieczeństwa na ulicy Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach. Droga ta posiada status powiatowej.

Ulica Szkolna: Przy SP7 powstały nowy chodnik i zatoczka autobusowa
Na ulicy Szkolnej będzie bezpieczniej? Jest interpelacja · fot. Artur Rzepecki


- W imieniu mieszkańców Osiedla "Północ" ponownie proszę o wzmocnienie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym wzdłuż ul. Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach poprzez wybudowanie wyniesionych przejść dla pieszych, odnowienie pasów bezpieczeństwa oraz doświetlenie przejść dla pieszych (głównie przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Szkolnej, Fałata i Szkolnej) - czytamy w piśmie radnej Ewy Kmiecik-Wronowicz.

- Zwracam się również o ponowne rozważenie zastąpienia pasów akustycznych (które generują dużo hałasu, na co skarżą się mieszkańcy bloku przy ul Krzanowskiego 5) przed przejściem dla pieszych na ul. Szkolnej (koło DH Lewiatan) innym elementem wpływającym na zmniejszenie prędkości oraz ponownym umieszczeniem tam masztu z wyświetlaczem pomiaru prędkości pojazdów. Proszę też o remont zapadniętych studzienek w ul. Narutowicza ze szczególnym uwzględnieniem studzienkizalanej asfaltem na skrzyżowaniu ul. Kochanowskiego i Narutowicza - apeluje radna.

Do sprawy będziemy wracać.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.