Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2021
  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 3290

[FOTO] Posadzili platan z okazji 30-lecia partnerstwa z Hiddenhausen

Z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia współpracy partnerskiej Czechowic-Dziedzic i Hiddenhausen oraz jubileuszu 65-lecia istnienia chóru Moniuszko, w ostatnich dniach czechowicki samorząd gościł delegację z niemieckiego miasta partnerskiego, z burmistrzem Hiddenhausen Andreasem Hüffmannem na czele.

Wizyta delegacji z Hiddenhausen w Czechowicach-Dziedzicach - 08.10.2021 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Z tej okazji, wspólnie z członkami niemieckiej delegacji, na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut posadził platan, jako symbol przyjaźni i współpracy naszych miast. Drzewo zostało opatrzone specjalną tabliczką, przypominającą o współpracy pomiędzy oboma miastami.

Wcześniej niemiecka delegacja miała okazję zobaczyć Skwer Stulecia z odbudowanym na nim Pomnikiem Wolności oraz zwiedzić nowy gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W programie wizyty znalazła się również wizyta na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz zwiedzanie nowej czechowickiej fabryki Valeo Siemens.

Z kolei na deskach Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się uroczysty koncert jubileuszowy Chóru Mieszanego im. Stanisława Moniuszki. Oficjalnie 65-lecie powstania chóru miało miejsce rok temu, lecz z uwagi na pandemię przesunięto świętowanie na ten rok.

Piękny koncert chórzystów oraz zaproszonych solistów był okazją do podziękowań i wspomnień. Gratulując chórzystom pięknego jubileuszu Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że Chór Moniuszko niejednokrotnie uświetniał swoimi występami miejskie uroczystości.

W wydarzeniu wzięła udział delegacja chóru "Freundschaft" z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Hiddenhausen, z burmistrzem miasta Andreasem Hüffmannem na czele.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.