czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 września 2007
  • wyświetleń: 2588

Silesia na sprzedaż z opóźnieniem

Nie odbył się zapowiadany na piątek przez Kompanię Węglową przetarg na sprzedaż kopalni "Silesia" z Czechowic-Dziedzic. Przetarg odbędzie się pod koniec miesiąca - zapewniają władze spółki.

Jak pisze "Puls Biznesu" ponownie zanalizowano wycenę kopalni i wstępnie ustalono, że cena wywoławcza wyniesie 114 mln zł. Wygra ten, kto da więcej, zapewni tysięcznej załodze pracę oraz zainwestuje w nowe złoża.

Przetarg ma charakter otwarty. 27 września ukażą się warunki uczestnictwa. Jego wyniki zatwierdzi rada nadzorcza, potem kropkę nad „i” postawi walne KW, czyli minister gospodarki. Zatem realny termin sfinalizowania sprzedaży Silesii to koniec roku

Kompania Węglowa nie ujawnia, kto ustawił się już w kolejce po zakup. "Pulsowi Biznesu" udało się ustalić, że spółka otrzymała już zapytanie ofertowe od czeskiego koncernu CEZ, notowanego na giełdach w Warszawie i Pradze. Pewny jest też udział brytyjskiej Gibson Group. Pojawi się też dwóch tajemniczych graczy: szwajcarski fundusz inwestycyjny i amerykańska firma.

"Silesia" posiada zasoby ok. 200 mln ton węgla energetycznego, ale aby się do niego dostać, trzeba zainwestować co najmniej 300 mln zł, a praktycznie wybudować nowy szyb.

Radio Express

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.